Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jágr se v Česku dlouho nezdrží

23. 8. 2008

V New Yorku si zabalil poslední věci, vyklidil apartmán, rozloučil se s kamarády a odletěl do Prahy. Kapitola NHL v kariéře hokejisty Jaromíra Jágra tak skončila.

Pokračovat bude na druhém konci světa v ruském Omsku, kde se má hlásit za pár dnů. Vždyť příprava tamního Avangardu začíná už 25. července. "Za nějakých deset dní tam letím," prohlásil Jágr v sobotu nad ránem na ruzyňském letišti.

Jak byl Jágr volným hráčem

196811

"Vůbec nechápu, jak si to někteří hokejisté můžou užívat. Pro mě osobně to bylo velice těžký. I proto jsem chtěl smlouvu na dva roky, abych to samé nemusel prožívat příští rok znovu. To bylo ale díky pravidlům obtížné.

Jakmile jsem se ale rozhodl pro Omsk, tak to ze mě spadlo a už jsem si pobyt v New Yorku užíval. Snad kromě toho balení :-), ale to nebylo tak hrozný. Něco jsem odvezl už po sezoně.

Navíc většinu věcí jsem rozdal známým a lidem v Rangers, kteří dělají černou práci a bez nichž by to měl hokejista daleko těžší.

To, že nebudu hrát NHL, je určitě hodně zvláštní pocit, ale nedá se nic dělat. Rangers budu sledovat z povzdálí."

Tam pravděpodobně definitivně skončila jeho pouť v NHL. "Nikdy neříkej nikdy. Šance, že bych se tam vrátil, je teď ale opravdu minimální," řekl nejproduktivnější Evropan v historii NHL. "Daleko pravděpodobnější je, že budu hrát doma v Kladně."

Český útočník se s žádným klubem zámořské ligy nedohodl na dvouleté smlouvě. "To byla moje priorita," znovu zopakoval svoje požadavky. Takový kontrakt mu naopak slíbili v ruském Omsku, kde bude hlavní postavou v Kontinentální lize.

Šestatřicetiletý hráč se tak nestačí doma ani rozkoukat a už poletí na Sibiř. "Takhle krátkou pauzu jsem nikdy neměl," prohlásil útočník s tím, že jej nenapadlo nastoupit do přípravy později.

"Vůbec jsem o tom neuvažoval. Začal jsem už trénovat, protože chci být stoprocentně připravený na sezonu," prozradil Jágr, jehož první akcí s Omskem bude
soustředění v Chorvatsku.

V novém působišti se potká s českou dvojicí Pavel Rosa, Jakub Klepiš, ale složení útoků nezná. "S trenérem budu mluvit až tam, takže teď nejsem schopen říct, jak to bude," pravil Jágr, který se ale o kvalitu spoluhráčů nebojí.

"Nemám strach, že bychom neměli dobrý tým. Když jsem tam byl při výluce, překvapilo mě, kolik tam bylo dobrých hokejistů. Navíc hodně z nich jsem ani neznal," pravil na závěr Jágr.