Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdyby tomu osud přál, mohl ještě teď o víkendu sedět hokejista JAROMÍR JÁGR (35) v hledišti wimbledonských kurtů v Londýně. Jenže jeho podpora českému tenistovi Radku Štěpánkovi nepomohla. Prohrál hned v 1. kole. "Nemělo tam cenu zůstávat. Byla zima, pršelo. Tak jsme letěli domů," vykládal včera na tenisových dvorcích v Olomouci, kde na turnaji Jágr Teamu sám zkoušel s raketou štěstí...

Jaromíre, jaký dojem na vás Wimbledon udělal?
"Byl jsem tam od nedělního večera do úterního rána. Chtěl jsem tam být do té doby, dokud Štěpec (Radek Štěpánek - pozn. aut.) bude ve hře."

Ten ale vypadl v 1. kole...
"No právě. (směje se) Já bych tam možná zůstal. Ale bylo špatný počasí. I podle předpovědi mělo dál pršet. Tak to nemělo cenu."

Co ještě jste ve Wimbledonu zažil?
"Byl jsem se podívat na jeden zápas Martiny Hingisový. Ale ten jsem nedokoukal, protože se kryl s Radkovým zápasem. Odcházel jsem, když její soupeřka měla mečbol. A ona to nakonec otočila."

Předloni jste byl na Grand slamu v Paříži. Jsou tyhle turnaje hodně rozdílné?
"Je to jiný. Paříž mi seděla víc. Bylo tam hezčí počasí. I všechno okolo. Třeba jídlo ve stáncích... Ty bagetky jejich, ty mi chutnaly."

Angličané tomu jídlu asi moc nedají, že?
"To teda ne. Tam prodávaj akorát časopisy a prospekty. Ani jahody jsem neměl."

Jaký jste fanoušek. Hodně zápasy prožíváte?
"Rád se dívám. Fandím. Ale je to jinej sport než hokej. Tam hraješ proti soupeři i proti času. V tenise jen musíš vyhrát. Tady nemůžeš tenisáky zašlapovat u mantinelu a čekat, až vyprší čas. To je rozdíl. I když máš mečbol, nemáš jistý vítězství. V hokeji vedeš deset vteřin před koncem o dva góly a víš, že vyhraješ."

Prý vás tam poznávala spousta lidí. Překvapilo vás to?
"Je tam hodně Čechů i Slováků. Hlavně první tejden, to tam těch našich tenistů je ještě spousta... (směje se) Druhej tejden už to je slabší, to všichni vypadnou."

Koho slavného jste tam ještě potkal?
"Já tam byl hlavně s Čechama. Hodně tam pršelo, tak jsme byli spolu. Radek mě vzal i do společné kabiny, to se mi líbilo. Pak jsme tam byli s prezidentem (tenisového svazu) Kaderkou nebo (ministrem vnitra) Ivanem Langrem."

Řekněte, už jste začal trénovat?
"Pomaloučku. Ale ještě ne naplno. V polovině července nám začíná hokejová škola, už je to blízko."

Také jste ještě plánoval dovolenou…
"Záleží, jak budu trénovat. Chci být připravenej na příští sezonu, aby se mi dařilo. Pokud to s volnem vyjde, tak pojedem. Pokud budu trénovat, tak ne. Doufám, že to (přítelkyně) Inna pochopí."

Ona si vás asi i tak užívá dost. Minulý týden jste byli na muzikálu Angelika...
"Bylo to hezký. Chodím hodně v New Yorku, tam je možností spousta. Tady jen muzikál, divadlo nebo kino. Když je čas, jdu vždycky."

Na jakých představeních jste ještě byl?
"Na Kleopatře. Ale to nebylo letos. Nebo v divadle na Sluhovi dvou pánů, tam má hlavní roli Mirek Donutil. A to bylo výborný, vtipný. Doporučuju. Jestli se to teda ještě hraje…"

Pojďme k vašim Rangers. Určitě pečlivě sledujete, jak se tvoří tým pro novou sezonu.
"Vypukne to na začátku příštího týdne. Už jsem ale měl hodně telefonátů. Nikdo neví, co se bude dít. Prioritou je podepsat centra Nylandera. Od toho se bude odvíjet další. Bude to hodně zajímavý."

Vedení Rangers dá hodně na váš názor, že?
"Je důležitý, abych byl s posilami spokojenej. Abych si s nimi sedl herně. Vždyť to je obrovská investice. Ti hráči vám tam nepůjdou zadarmo. Ale za šest sedm milionů dolarů na šest let. Chtějí vědět, aby k něčemu za dva měsíce nedošlo. Nemůžeš udělat špatnej nákup. Uděláš ho a na pět let jsi vyřazenej. Navíc toho hráče neprodáš, protože existuje platovej strop."

Co když se Nylandera nepodaří podepsat?
"Mají vyhlídnutá další jména. A do nich musejí jít naplno. S maximálníma penězma."

Máte někoho, kdo by se vám opravdu zamlouval?
"Nylander je pro mě nejdůležitější. Hrajeme spolu dva roky tady, předtím ve Washingtonu. Je to bojovník, dře na sobě. To respektuju. Je zárukou úspěchu."

Už je ale jisté, že klub opustí český obránce Karel Rachůnek. Mrzí vás to?
"Je to škoda. Ale na druhou stranu to chápu. Vedení neví, jak to bude s Nylanderem. Tak si uvolňuje ruce, aby měli peníze. A posílá pryč tyhle hráče."

Pozor, letí raketa...

Jaké nové tenisové fígle okoukal hokejista Jaromír Jágr na grandslamové přehlídce ve Wimbledonu? "Žádný. Vůbec nic...," vykládal včera na tenisovém turnaji hokejistů v Olomouci. Potvrdil to hned ve svém prvním zápase s Josefem Vašíčkem, který ho proháněl po kurtu ze strany na stranu. "Á, tady asi za chvíli budou lítat rakety vzduchem...," smál se další z útočníků Jiří Zelenka, když procházel kolem. Jágr ve dvouhře nakonec prohrál těsně 6:7. Náladu si ale následně pozvedl v následující čtyřhře, v deblu s Vašíčkem hladce přehráli pár Hrdina - Hlinka.

Tenis si kromě Jágra přijeli zahrát i gólman Hnilička, bratři Tomáš a František Kaberlové, Jaroslav Nedvěd, Petr Průcha nebo Karel Pilař. Turnaj NHL Euro Oil Open pokračuje dnes na kurtech v Prostějově. Vstupné je zdarma.

Na forhend si Jágr věří a dává do něj hodně síly. Jenže dost často míček létá daleko za základní čáru.Obouručný bekhend je jasně Jágrovým nejlepším úderem. Občas ho zahraje jako z učebnice!Protože ale není žádný profík, k některým úderům se postaví až legračně...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář