Jdi na obsah Jdi na menu
 


  • Útočník Rangers Jaromír Jágr se se snaží překonat gólmana Buffala Ryana Millera. V jeho snaze se mu snaží zabránit obránce Toni Lydman.

Útočník Rangers Jaromír Jágr se se snaží překonat gólmana Buffala Ryana Millera. V jeho snaze se mu snaží zabránit obránce Toni Lydman.

Český útočník Jaromír Jágr ukončil v sobotním utkání NHL mezi Buffalem a New Yorkem Rangers dvanáct zápasů trvající gólový půst a vstřelenou brankou pomohl k výhře Jezdců 4:3. Vítězství Rangers podpořil dvěma asistencemi i obránce Michal Rozsíval. Naopak Buffalu k bodovému zisku nestačily ani dvě branky Aleše Kotalíka, jenž skóroval dvakrát i v minulém zápase.

I přes dva vstřelené góly byl Kotalík smutným hrdinou utkání, neboť jeho chyba vedla k vítězné brance Rangers. Český útočník získal u hrazení kotouč, který poslal bekhendovou přihrávkou ve vlastním pásmu přímo na hůl Shanahana, jehož zblokovanou střelu dorazil do prázdné klece Sean Avery. "Cítím se hrozně. V těhto momentech nenávidíte hokej, ale musíte se z toho poučit," kroutil hlavou nešťastný Kotalík. "Darovali jsme dva body týmu, se kterým bojujeme o místo v osmičce. To je nepřijatelné," nebral si servítky obránce Jaroslav Špaček.

Naopak úsměvy hýřil jejich krajan Jaromír Jágr, jemuž se zalíbil herní styl Buffala. "Třicet sekund je točíme v pásmu a najednou vidíte Vaneka na naší modré v sólovém nájezdu. Kolik týmů takto hraje? Kdyby to udělal někdo v Rangers, tak další zápas nehraje. Hrát za Buffalo by mě hrozně bavilo," vtipkoval Jágr, který zaznamenal 16. gól v sezóně.