Jdi na obsah Jdi na menu
 


Změny v Rangers: S kým bude hrát Jágr?

4. 7. 2007
Velké změny zažívá hokejový klub z Manhattanu. New York Rangers v období letní přestávky zbrojí na novou sezonu v NHL.

Jaromír Jágr si moc přál, aby Rangers podepsali novou smlouvu s Michaelem Nylanderem. Zkušený švédský útočník však kontrakt na 4,25 milionů dolarů odmítl a okamžitě propustil svého agenta.

Jaromír Jágr k odchodu Nylandera uvedl: "Bylo by lepší Michaela zaplatit, než kupovat hvězdy, o kterých nevíme, zda jim to v Rangers půjde. Pak budeme v pytli."

Hokejový klub z New Yorku vydal vloni na platy hráčů přes čtyřicet milionů dolarů, podle dostupných informací skončil s celkovou ztrátou 9 milionů dolarů. A teď stál před těžkým rozhodováním. Přijmout Nylanderovi požadavky nebo zajistit angažmá novému hráči?

Generální manažer Glen Sather se nakonec rozhodl koupit dva zkušené útočníky, centra Scotta Gomeze (28 let, 13 branek, 47 asistencí) a centra Chrise Druryho (31 let, 37 branek, 32 asistencí). "Chtěli za nás hrát, navíc jsme ještě úplně nevyčerpali naše finanční možnosti," dodal k tomu Sather.

Počítá se s tím, že Gomez zamíří do druhé řady Rangers k Shanahanovi, Drury by měl nastupovat v elitní formaci s Jaromírem Jágrem. "Jsme z toho nadšení, takové posily náš tým posunou nahoru," prohlásil Tom Renney, trenér Jezdců.

A kam půjde Nylander? Hráčův nový agent už pro svého klienta připravil smlouvu s Edmontonem Oilers, podrobnosti mají být zveřejněny dnes. Čtyřiatřicetiletý centr, který v loňském roce nasbíral 83 bodů v kanadském bodování, toužil po kontraktu, jenž mu na závěr kariéry zajistí i jeho pět dětí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář