Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z Jágra je hokejový profesor!

23. 4. 2008

Společná radost Jágra (vlevo) a Dubinského. Přišel čas, aby kapitán Rangers předával své zkušenosti dál...

Zkušenosti předává dál. Jaromíra Jágra se jako začínajícího hokejového žabáka ujal v Pittsburghu slavný Mario Lemieux. O sedmnáct let později se do role profesora vžila česká superhvězda. Jejím žáčkem je spoluhráč Dubinsky.

První sezonu ve slavné NHL načal Jágr v pouhých osmnácti letech. Vyjukaného kluka z Kladna se tenkrát ujala největší hvězda Penguins, Mario Lemieux. Džegr pod křídly Supermaria zářil a hned v prvních dvou letech za mořem vyhrál Stanley Cup.

Čas běžel a Jágr stárnul. Stal se nejlepším a nejlépe placeným hokejistou přelomu tisíciletí, vystřídal další kluby, získal zkušenosti a také odehrál 164 bitev v play off! V letošní vyřazovací části proto pomáhá zelenáčovi tak, jako kdysi radil Mario jemu...

Po odchodu dvorního centra Nylandera dělá Jágrovi parťáka v prvním útoku Rangers mladíček Brandon Dubinsky. Jedenadvacetiletý nováček v NHL byl nervózní jako právě kdysi sám Jaromír při svém prvním play off. Vůdce Jezdců to vycítil a zaúřadoval. "Jags mi prostě řekl: Můžeme udělat chyby, můžeme dávat góly, ale prostě hraj stejně, jako jsi hrál," vzpomínal Dubinsky. "Byla to pro mě ohromná podpora. Ve zbytku série jsem hrál sebevědomě a nebyl nervózní," pochvaloval si po postupu přes New Jersey.

Jágr má s mladým spoluhráčem trpělivost, ale dokáže ho i postavit do latě jako školáčka. "Někdy na něj řvu, aby položil hokejku na led, a on poslechne. Proč křičím? Je můj centr a já jsem na něm závislý. Chci mu pomoci, aby fungovala celá lajna," rozpovídal se Džegr.

Vedle jednoho z největších hráčů hokejové historie má Dubinsky stejnou školu, jako měl Jágr pod Lemieuxem. Jestlipak i česká hvězda dotáhne svého žáka až k vysněnému stříbřitému poháru?

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář