Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slavný hokejista přijel do Wimbledonu podpořit kamaráda Radka Štěpánka

27. 6. 2007
Jaromír Jágr

Jaromír Jágr.

Byl to zvláštní pohled: jeden z nejlepších hokejistů světa Jaromír Jágr se u zastrčeného wimbledonského kurtu číslo 19 tísnil vestoje mezi běžnými fanoušky a usrkával kávu. Až za chvíli popošel o pár kroků dál a sedl si blíž ke hře. Tak, aby dobře viděl na snažení svého kamaráda Radka Štěpánka v 1. kole slavného tenisového turnaje.

"Ale člověk si to moc neužije. Je tady hrozná zima," řekl Jágr, který měl k džínům jen lehkou černou bundu s tričkem.

Sychravé londýnské počasí rozhodně vybízelo k teplejšímu oblečení.

Také proto toho Jágr z Wimbledonu moc neviděl. Většinu času proseděl se Štěpánkem v player’s lounge, prostorách určených pro hráče. Na chvíli se zašel podívat také na utkání Martiny Hingisové s domácí Cavadayovou.

Ale celé ho nevydržel.

"Přitom to bylo ke koukání pěkné. Hingiska byla kousek od prohry, pak to otočila, bojovnice," popisoval Jágr. "Jenže já jsem se klepal, choulil jsem se tam pod teplometem. Zase jsem se šel brzy schovat."

Podporoval i Hingisovou

Však i při žádosti o rozhovor žertem prohlásil: "Ale pánové, vždyť prší. A rozhovory v dešti nedávám." Ani v nehokejové Anglii si nemohl připadat jako chlapík z davu. Když chodil mezi kurty areálu, každou chvíli ho někdo požádal o fotku, o podpis. Nikoho neodmítl. "Je tady hodně Čechů, nestačím se divit. Nebo tamhleta Japonka, normálně mě oslovila česky!" líčil.

Jágr je mezi hokejisty výjimkou, moc dalších mistrů od ledu se do Londýna podívat nepřijelo. Snad jen Rus Maxim Afinogenov z Buffala, který chodí s tenistkou Jelenou Dementěvovou.

U hráče klubu New York Rangers to nicméně není div. Na tenisu se byl podívat už před dvěma roky na Roland Garros. Tehdy to byl jinačí zážitek: svítilo slunce, také Štěpánkovi se dařilo víc. V pondělí vypadl z třetího grandslamu sezony už po prvním utkání, zdolal jej Francouz Mathieu.

"V pátek mám být na Jágr teamu v Prostějově. Teď už je jasné, že to stihnu," pronesl hokejista hořce. Štěpánka povzbuzoval, co to šlo.

Bydlel s ním a s jeho milou Martinou Hingisovou v pronajatém londýnském domě, dodával jim dobrou náladu. "Když někomu takhle přeju, jako fanoušek trpím. Hodně tím žiju," popisoval.

"Ani se nedivím rodičům, kteří jezdí s dětmi na zápasy a jsou z toho úplně na nervy." Komu v tenise ještě přeje? Má rád vyrovnané zápasy s dlouhými výměnami. Proto si užije spíš ženské utkání.

"O Federerovi se sice říká, že na jeho hru je pěkná podívaná, jenže on je zase tak dobrý, že každého hned spláchne. Až je to skoro nuda." Během pondělních dešťových proluk se šel Jágr (na snímku za Štěpánkem v bundě) podívat, jak to vypadá v kabinách.

Fascinovalo jej, že tam vedle sebe sedí a převlékají se hráči, z nichž budou za pár minut na kurtu soupeři. "V NHL se s hráči třeba taky vidíš, ale je to před nebo po zápase. Tohle mi přišlo takové divné."

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář