Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzali Jágrovi rekord kvůli podvodu?

5. 2. 2009

Když už se o víkendu hraje utkání hvězd v Montrealu, rozhodli se fanoušci nejslavnějšího týmu historie udělat hokejový podvod století.

Příznivci Canadiens tak moc toužili mít v základní pětce mužstva z Východní konference jen svoje miláčky, že pirátsky zfalšovali internetové hlasování.

Hackeři odvedli precizní práci. Dlouho to vypadalo, že svoje poslání zvládnou na jedničku. Neférové
automatické hlasování brzy "propašovalo" do zahajovací sestavy jména Price, Komisarek, Markov, Tanguay, Koivu a Kovalev - všichni z Montrealu.
"Nevím, co za tím hledáte. V Quebeku máme přes sedm milionů fanoušků, jsme hokejové město, proto takový nával hlasů," zůstal naivní majitel Canadiens George Gillet.
Mezitím však začali mobilizovat síly podezíraví fandové ostatních týmů. Pomoc hackerských programů přijali hlavně v Pittsburghu. Právě kapitán Penguins Sidney Crosby díky tomu získal největší počet hlasů v historii - 1 713 021.
Překonal tak dosavadní rekord Jaromíra Jágra, jehož v roce 2000 volilo 1 020 736 hokejových nadšenců. Ti však nemohli vyjádřit svůj názor v neomezeném internetovém hlasování. Nevídané! Všech šest základních členů celku "Východu" se v hlasování nakonec přehouplo přes číslovku milion.
Kromě hokejistů Montrealu jsou v zahajovacích formacích pouze Malkin a Crosby z Penguins. Zato v ní chybí nejlepší hráč světa Alexander Ovečkin. "To je největší ostuda. Je mi z toho zle," byl rozladěn Bruce Boudreau, kouč Washingtonu, kde ruský útočník působí.
Crosbymu nakonec bylo pirátské hlasování k ničemu. Kvůli poraněném kolenu All Stars Game vynechá, stejně jako před rokem