Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trenér Omsku: Už jsem našel Jágrovi spoluhráče do útoku

23. 8. 2008
Sergej Gersonskij trenér Avangard Omsk foto: hawk.ru Sergej Gersonskij, hlavní trenér ruského hokejového klubu Avangard Omsk, prohlásil, že své nové hvězdě Jaromíru Jágrovi již našel spoluhráče do útoku. Kouč to řekl v rozhovoru pro deník Sport Express.

"Jsem velmi rád, že budu mít v týmu takového hráče, jakým je Jaromír Jágr," nechal se slyšet Gersonskij. Zároveň však připustil, že to nebude úplně lehké. "Musíme tým kolem něho postavit, aby mu hráči vycházeli vstříc. Neměl jsem mnoho času, abych přemýšlel nad tím, kdo s ním bude hrát v útoku," řekl kouč Avangardu.

"Jaromír bude naším klíčovým forvardem a na tom musíme stavět," svěřoval se Gersonskij. "Myslím, že optimálním útokem by mohla být trojice Jágr - Kurjanov - Čerepanov. Zcela jistě by byli nejnebezpečnější formací Kontinentální hokejové ligy."

"Samozřejmě, že definitivní rozhodnutí učiníme až během letní přípravy. Pokud by si hráči zcela nesedli, pak bychom zkusili dát Jaromíra dohromady s dalším českým hráčem Jakubem Klepišem," prozradil Gersonskij, že herní pohoda české hvězdy, jež opustila zámořský led New Yorku Rangers a na dva roky s jednoletou opcí se upsala Omsku, je jednoznačně prioritou.

"Nebo by došlo na nějaké přestupy..." dodal hlavní kouč Avangardu. "Ale to je až ta poslední možnost. Máme v kádru silné a nebezpečné útočníky, kteří se umějí prosadit před brankou soupeře. Zatím to jsou pouze plány," prohlásil. "Jedno je ale jisté, soupeři se budou bát, až Jaromír půjde na led."