Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tohle Jágr nečekal: VELKÝ TŘESK!

4. 7. 2007

Jágr nemusí truchlit. Vedení mu za Nylandera sehnalo rovnou dva náhradníky. Jednoho lepšího než druhého

Hokejový New York je vzhůru nohama, v týmu Rangers se včera nad ránem uskutečnil velký třesk! Za téměř dvě miliardy korun přicházejí do týmu Jaromíra Jágra dva hvězdní centři, Scott Gomez z New Jersey a Chris Drury z Buffala. Sbohem naopak klubu dává Michael Nylander, dosavadní šéf Jágrovy formace.

Ještě v pátek v Prostějově česká megastar mluvila o tom, jak velkou prioritou je udržení Michaela Nylandera. "A když to nevyjde, tak je třeba pořádně zaplatit jiné centry."
A že Glen Sather, generální manažer a hlavní nákupčí Rangers, opravdu nešetřil! Drury si za pět let vydělá 35,25 milionu dolarů (775 mil. Kč), Gomez dokonce 51,5 milionu (1,13 miliardy), z toho rovných 10 milionů dolarů už v první sezoně!

Jágr, na kterého v příštím ročníku čeká 8,36 mil. dolarů (190 mil. Kč), tak přijde o pozici nejlépe placeného hráče klubu i celé NHL! Bude až třetí za Gomezem a Brierem, jenž dostal stejné peníze od Philadelphie.
"Nikdy by mě nenapadlo, že je získáme oba. Ale když jsme se rozhodli, že s Nylanderem smlouvu nepodepíšeme, využili jsme této příležitosti," vykládal Sather na tiskové konferenci.

Jágr přiznal, že získávání posil sledoval s velkou pečlivostí a včera si kvůli tomu dokonce i přivstal. Satherovi se nedovolal, zastihl alespoň tiskového mluvčího Rangers. A předtím i Nylandera. Tomu podle listu New York Post nabízeli Rangers 4 miliony dolarů ročně, on však chtěl víc...

Lze předpokládat, že Jágrovi bude centra prvního útoku hrát Gomez. Drury se ve druhé formaci sejde se Shanahanem, pokud s ním Rangers prodlouží smlouvu.
A co tyto příchody znamenají pro dalšího centra Martina Straku? Buď se posune do třetí formace, anebo jím kouč Renney doplní Jágra s Gomezem.

"Máme dva excelentní hráče. S nimi naše síla ohromě vzroste," řekl Renney mnohoznačně.
Rangers ještě chtějí podepsat smlouvy s gólmanem Lundqvistem a útočníky Průchou, Shanahanem a Marcelem Hossou.

Jágr pro Aha!: Můžeme hrát o Stanley Cup

Dopoledne obvykle vyspává. Ale včera už byl JAROMÍR JÁGR (35) na nohou nezvykle časně ráno. Telefonoval na všechny strany. Moc ho zajímalo, jaké posily se vedení New York Rangers podaří nakoupit.

Jaromíre, jak moc vás překvapilo, že přicházejí hned dva hvězdní centři, Gomez a Drury?
"Podle původního plánu se měl podepsat Nylander a Gomez. Jenže to nevyšlo. Tak vzali někoho jinýho."

Těšíte se na nové posily?
"Určitě jsou oba vynikající hráči. Věřím, že s nimi teď budeme hodně silní."

Ale zase odchází Michael Nylander, s kterým jste si dva roky báječně rozuměl. Tušíte, proč se s vedením nedohodl?
"Mluvil jsem s ním před třemi dny. Sám nevěděl, kolik chce peněz. Říkal mi, že si počká, až se otevře volný trh. A dopadlo to takhle... Pro nás je důležitý, že máme aspoň náhradu. Jinak by to byl průser. Potřebovali jsme kvalitního centra. Takhle máme šanci zabojovat o Stanley Cup."

Gomez si v první sezoně vydělá 10 milionů dolarů, čímž přijdete o pozici nejlépe placeného hráče...
(směje se) "Jééé, tak tohle mi je opravdu jedno. Měli jsme hodně peněz, tak jsme si je mohli dovolit zaplatit. Aspoň mě teď bude moct zvát na večeře..."

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář