Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tlouštík Jágr: 117 kg!

16. 8. 2007
Točí se jak jojo. Každým rokem. Nahoru. A pak dolů. Co léto si hokejový útočník JAROMÍR JÁGR (35) stýská nad svojí váhou. Ta jeho optimální, díky níž v sezoně válcuje všechny své soupeře, se pohybuje kolem 105 kilogramů. Jenže s každými prázdninami v Česku letí k výšinám. A letos obvzlášť. V Novém Jičíně, kde v úterý odehrál první zápas, se pochlubil letošním přírůstkem. Dvanáct kilogramů nadváhy! „Vážím 117 kilo. Pokud to neshodím, bude to problém...“

Nikdy nevážil víc. A to se přitom letos, kdy ho nesouží žádný zdravotní problém, naplno věnuje tréninku.
„Letos poprvé něco dělám. Nějaký kilo mám navíc, ale nejsem na tom tak zle jako minulej rok,“ pochlubil se na nedávném turnaji v plážovém volejbalu na Máchově jezeře.

Jenže uběhl sotva měsíc. V Novém Jičíně při exhibici s výběrem Moravy zhluboka funěl.
„Každý první zápas je těžký. Ale mít kila navíc je někdy dobrá věc. Je to jako když trénuješ s vestou. Snad to shodím, než začne liga,“ usmíval se po utkání.

Ovšem pravda je, že v Česku se mu to sotva povede. Vždyť české jídlo, a omáčky obvlzášť, miluje k zbláznění. K tomu všechno sladké, od buchet až po ovocné knedlíky.

„Jsem zvyklý jíst cokoliv. A sladký taky, samozřejmě. Když pak ty kalorie vydáš, tak se to dá. Ale když nic neděláš, tak je to těžké,“ stýskal si.

Sladké mu chutná. A bábovky obvzlášť.117 kilogramů je ohromná váha. Vždyť tolik váží bavič Petr Novotný. Nebo kly slona afrického.

Podle ukazatele BMI, který měří poměr mezi váhou a výškou, by Jágr (měří 189 cm) trpěl nadváhou a hrozila by mu značná zdravotní rizika. Jenže u trénovaných sportovců je takový ukazatel nicneříkající. Proto může být v klidu.

Nelze se strachovat, že by se z něj také stal otesánek. Když jde opravdu do tuhého a váha začíná nekontrolovatelně stoupat, umí zatáhnout za záchrannou brzdu.

Nejlepší dieta? „Když je nejhůř, musím si dát den dva půst, aby se stáhnul žaludek. Ale je to těžké, občas s tím mívám problémy,“ popsal. Proto má další recept v záloze.

„Někam jít a pít jenom vodu. Přijít ráno a prospat celej den. To je jediná šance. Jinak se to nedá...“