Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šok: Jágr chce do Pittsburghu - Beru i almužnu! Stačí mu prý 7 milionů korun ročně

5. 2. 2009

Lemieux a Jágr, aneb Zlatá éra Pittsburghu. Zavolají si?
V ruském Omsku vydělává 135 milionů korun ročně, ale klidně by prý kývl na smlouvu zaručující mu ani ne sedm milionů! Kdepak, hokejová superstar Jaromír Jágr (35) nejde domů do Kladna. To tak šíleně moc touží po návratu do Pittsburghu, svého osudového klubu!
"Rád bych se vrátil do NHL a vůbec nejraději do Pittsburghu," šokoval Jágr v rozhovoru pro list New York Post. "Chci splatit dluh Mariovi Lemieuxovi. To on mne naučil hokej, dlužím mu celý svůj hokejový život. Když zavolá, že chce pomoci, nebudu váhat," přidal.
Jak by se hráč jeho formátu vešel do platového stropu v klubu, kde jsou hvězdy Crosby s Malkinem? "Bez problémů. Stačí mi málo. Klidně 350 tisíc dolarů," mávl rukou Jágr. To je pouhých 6,7 mil. korun, což by v pohodě dostal i v extralize. Minimální plat v NHL je 475 tisíc dolarů (9 mil. Kč), přesto za takovou almužnu hrál naposledy, když mu bylo dvacet...
Je to reálné? K Pittsburghu ho pojí nostalgické vzpomínky - strávil tam prvních jedenáct sezon v NHL, má tam stále dům. Jenže rozloučil se ve zlém. "Cítím se, jako bych tu umíral zaživa," řekl památnou větu. Od té doby na něj fanoušci bučeli, sedm let v kuse.
Lemieux se coby šéf klubu zatím nevyjádřil, nicméně v americkém tisku se už množí hlasy, že by Jágrovi zavolat měl!