Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slévač? Ne, Jágr!

16. 8. 2007

Skoro jako když jde na led. Jenže tentokrát se Jaromír Jágr (35) nechystal zesměšňovat soupeře hokejovými kousky. Místo toho se byl podívat, jak se taví ocel.

Kapitán New York Rangers zavítal včera k vysoké peci do Třineckých železáren. "To vypadám, co?" smál se při pohledu na svůj 'mundúr'. Pak už pozorně poslouchal průvodce a sbíral vědomosti. "Je to těžká práce, celá šichta v takovém vedru," odfoukl si a utřel orosené čelo.

Před večerním kláním Jágr Teamu v Novém Jičíně měla hlavní hvězda programu pořádně nabitý den. Od stolu generálního ředitele Třineckých železáren pospíchal Jágr na další slezská místa. "Vždy se to ale týkalo sportu," podotkl tiskový mluvčí Ocelářů Třinec Ivo Pullmann. "Podíval se na Vitality Slezsko, což je sportovní areál ve Vendryni, pak na golfové hřiště v Ropici," přidal Pullmann.

Po druhé hodině odpoledne si Jágr ještě chvilku zatrénoval v třinecké Werk Aréně s místními hokejovými osmáky. Ukázal jim pár triků, poradil a pak už se podepisoval na připravené plakáty, dresy, ruce i na sádru zlomených končetin.