Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slávista Svoboda nakonec odchází za Jágrem do Omsku, Bednář zůstává

5. 2. 2009
Hokejový brankář Adam Svoboda se stane spoluhráčem Jaromíra Jágra. Místo do Liberce, který měl o něj velký zájem, nakonec vyráží ze Slavie na ruskou Sibiř. "Byla to Adamova volba," poznamenal kouč a manažer mistrovského celku Vladimír Růžička.
Slavia: Adam Svoboda
Omsk chtěl původně reprezentačního gólmana Miroslava Kopřivu, kterého sledoval i při prosincovém turnaji Channel One v Moskvě. Jenže se nedohodl s Kladnem.
Zajímal se i o vítkovického Marka Pince, pár dní před koncem přestupního termínu však nakonec sáhl po Svobodovi. Muži, kterému ve Slavii po sezoně končí smlouva a o němž Růžička prohlásil, že s ním už nepočítá.
"Dopředu jsem Adamovi říkal, že mu vyjdu vstříc," uvedl pro iDNES.cz slávistický kouč, který v pondělí začal intenzivě jednat o jeho přestupu s Libercem. "Nevěděl jsem, kolik přijde nabídek. Až večer mi Adam řekl, že je ve hře ještě Rusko. Tak jsem mu dal najevo, že si může vybrat sám."
Svoboda dal přednost Omsku. "Pro Slavii byly obě nabídky rovnocenné," podotkl Růžička.
Ne tak pro třicetiletého gólmana, pro něhož byl kromě peněz rozhodujícím elementem i fakt, že bude v týmu s hvězdným Jágrem. A také s Jakubem Klepišem, s nímž v uplynulé sezoně vybojoval ve Slavii titul.
"Pořád jsem věřil, že zůstanu ve Slavii a všechno bude klapat jako předtím. Ale věci nabraly jiný směr. Vážím si zájmu Liberce, ale nabídka z Ruska nepřichází každý den," komentoval svůj přesun Svoboda.
Růžička v kádru naopak udržel nejproduktivnějšího hráče extraligy Jaroslava Bednáře, o kterého se znovu intenzivně zajímaly kluby z KHL.
"Udržet Jardu, to pro mě byla naprostá priorita. Jeden ruský klub za něj nabízel obrovské peníze, ale my jsme vynaložili enormní úsilí, aby u nás do konce sezony zůstal. Snad je to definitivní," prohlásil kouč pro klubový web.