Jdi na obsah Jdi na menu
 


Růžičkův výběr: Přijede i Jágr! A nechybí ani Bednář, jenž nedohrál zápas

5. 2. 2009

Růžička věří, že na lavičce reprezentace bude sedět i Bednář.
Tohle bude mančaft jako řemen, což si pochvaluje i jeho stavitel Vladimír Růžička. Poté, co mu přislíbil účast na Švédských hrách i útočník Jaromír Jágr, chce kouč turnaj Euro Hockey Tour vyhrát. Navíc, Jágra mohou vidět naživo i čeští fanoušci, měl by nastoupit i do zápasu s Finskem, který se hraje 5. února od 18.00 v O2 areně.
"To, že přijede Jarda Jágr, je pro nás výborná zpráva. Chtěli bychom v sezoně jeden turnaj série vyhrát," uvedl včera Růžička, kterého určitě potěšil odpolední výkon Jágra, jenž dal v dresu Omsku dva góly, s Novokuzněckem ale prohráli 3:4 v prodloužení.
"Stačilo mi, že Jarda pojede na mistrovství světa. Jeho nemusíme zkoušet. Teď jsme ale rádi, že nás posílí, chceme opravdu uspět," usmíval se spokojený Růžička.
Ví, že Jágr navíc přitáhne lidi do O2 areny. "Doufám, že bude vyprodáno. Ve Švédsku bude hrát jedno utkání, možná obě. Uvidíme, jak se bude cítit," dodal trenér, jenž počítá i se svým svěřencem ze Slavie Jaroslavem Bednářem, jenž po úderu karlovarského beka Dobroně do břicha skončil v neděli v nemocnici. "Jarda by měl být v pořádku, potíže má i Roman Červenka, ale zatím jsou v nominaci a věřím, že se nic měnit nebude," doufal Růžička.
Jágr znovu oblékne reprezentační dres.