Jdi na obsah Jdi na menu
 


Praha uvidí Jágra, při oslavách bude hrát za reprezentaci

24. 9. 2008

Jaromír Jágr se předvede fanouškům v Praze! Nikoli při startu NHL v dresu New York Rangers, které v létě opustil, ale o měsíc později dokonce za národní tým. Zúčastní se 4. listopadu přípravného utkání proti Slovensku v rámci oslav sta let českého hokeje.
Jaromír Jágr

Příprava proti východním sousedům díky hokejové superstar a dnes hvězdě ruského Omsku dostává nový náboj.
"Teď jsem s Jardou mluvil. Pokud se nestane nic mimořádného, určitě přiletí," řekl trenér národního týmu Vladimír Růžička. "Jen musíme Rusům dát včas vědět, že ho potřebujeme pro reprezentační akci."
Jágr se tak vrátí do národního mužstva po více než dvou a půl letech. Naposledy se v něm objevil na olympiádě v Turíně, kde mužstvo získalo bronzovou medaili. Po hrách Jágr oznámil, že končí.
"Je to ale náš nejlepší hráč všech dob a na oslavách sta let českého hokeje by se objevit měl," soudí Růžička, "A pro lidi by jeho přítomnost byla obrovským tahákem," uvědomuje si nový šéf svazu Tomáš Král.
Ale pozor! Utkání se Slovenskem, jež je na programu 4. listopadu, nebude tradiční exhibicí, v níž nejde o výsledek. "Je to obvyklá příprava před Karjala Cupem, kterou bude hrát nejsilnější nominovaný tým," podotýká Král.
Růžičkův výběr totiž bezprostředně po duelu se Slovenskem odlétá do Finska ve stejném složení.
S jedinou výjimkou - bez Jágra. Ten má s koučem Růžičkou dohodu: První dva turnaje Euro Hockey Tour rozhodně hrát nebude. "A co bude potom, se teprve uvidí," poznamenal Růžička, který s hvězdným útočníkem počítá pro mistrovství světa.