Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podle prokuratury může za Čerepanovovu smrt šéf Čechova

21. 12. 2008

Hokejisté Omsku při vyjádření úcty bývalému spoluhráči Čerepanovovi
Podle vyšetřovatelů nese odpovědnost za smrt ruského hokejisty Alexeje Čerepanova z Avangardu Omsk ředitel Viťazu Čechov Michail Děnisov a správce haly Jurij Afoňkin. Podle agentury AP zatím není rozhodnuto, jestli budou oba muži obviněni z trestného činu.

Státní zastupitelství o výsledcích vyšetřování informovalo na svých internetových stránkách. Podle vyšetřovatelů se Děnisov a Afoňkin provinili tím, že před zápasem KHL s Avangardem Omsk nezajistili dostatečnou záchrannou lékařskou službu. Oba už za to byli potrestáni vedením ligy. Děnisov dostal doživotní zákaz působení v soutěži, stejně dopadl i Afoňkin.
Devatenáctiletý Čerepanov zemřel 13. října při utkání na ledě Čechova. Vyšetřování komise KHL následně odhalilo, že spoluhráč Jaromíra Jágra zemřel na akutní selhání srdce v důsledku hypertrofické kardiomyopatie, což je onemocnění, při kterém dochází ke zvětšení srdečního svalu.
Podle viceprezidenta komise Vladimira Šalajeva bylo srdce mladého útočníka o více než dvě třetiny těžší než u zdravého člověka. Státní zastupitelství proto mimo jiné vyšetřuje, jak mohl Čerepanov vůbec hrát vrcholový hokej.