Jdi na obsah Jdi na menu
 


Omsk propadl, Jágr po zápase nemluvil

24. 9. 2008

 Diváci včera v Omsku odcházeli domů ještě před koncem zápasu. Nechtěli se už dívat na to, jak se jejich Avangard od minulého zápasu změnil. Ještě ve středu sledovali, jak jejich hokejisté ničí šesti góly Magnitogorsk, bylo to úchvatné představení sibiřského celku.
Jágr (vpravo) v souboji s Čermákem

Včera však hra mužstva vypadala bídně. Fanoušci museli naopak protrpět pohled na to, jak si s Omskem pohrává mistrovská Ufa. A jak jej nakonec porazí 5:1. A nic s tím neudělala ani největší hvězda Jaromír Jágr.
"Dneska jsme hráli velký... Celý zápas," zlobil se Jakub Klepiš. "Beci nedrželi modrou čáru, my útočníci jsme se tam jen vozili. V naší hře byly strašné mezery."
Natěšená Omsk Arena se přitom zaplnila ještě rychleji než ve středu. Očekávala se velká bitva se silným soupeřem, favoritem na titul v nově vzniklé Kontinentální lize. Deštivé město navíc poprvé v týdnu rozzářilo slunce. Před zápasem přišla na řadu světelná show a ruská hymna. Vše jako minule.
Jen domácí hráči nevyskákali na led otevřeným zobákem jestřába. Možná proto nepřipomínali hokejisté Avangardu při zápase dravce. Pokud by se podle jejich včerejšího zápasu poměřovaly šance na titul, pak by si na ně vsadil jen málokdo.
V utkání se hráči Omsku trápili, pevnou obranu Ufy prostupovali jen stěží. Pokořili ji pouze jedinkrát, další šance téměř neměli. Jaromír Jágr byl vidět i včera. Kouč Gersonskij však český útok s centrem Klepišem a levým křídlem Pavlem Rosou znovu roztrhl a Rosa skončil od druhé třetiny ve třetí formaci. Rozdíl proti středě byl patrný.
Tehdy téměř každé střídání Jágra končilo šancí, tentokrát nikoli. Po zápase z toho byl hodně zklamaný. Z ledu prchal mezi prvními, do řeči mu nebylo. Kromě toho, že jej Ufa ubránila, se pustil i do lehké potyčky s útočníkem soupeře Leošem Čermákem. Oba byli vyloučeni.
"Vcelku to nic nebylo. Hlídal jsem Jardu a on byl trošku nervózní, tak mi dal hokejkou. Já jsem ho jenom odstrčil," popisoval Čermák.
"A začalo pošťuchování. Žádné nadávky mezi námi ale nepadaly." Zpovzdáli jejich sporu přihlížel i Klepiš. "Možná už to bylo taky tím, že pracovaly nervy," prohlásil. "Leoše znám, loni v play-off jsem se s ním strkal. Tohle ale nemyslel nějak špatně. Určitě neměl za úkol Jardu vyprovokovat."
Čermák, hrající v prvním útoku Ufy společně s největší hvězdou týmu Radulovem, se s Jágrem na ledě často potkával. A s přibývajícími minutami zápasu se stávalo, že dostávali první omskou řadu pod tlak.
"Věděl jsem, že budu hrát na Jardu, a neměl jsem z toho velkou radost. Naštěstí se nám ho podařilo pokrýt," pochvaloval si Čermák.
Nejen to. Útočník Ufy byl jedním z nejdůležitějších mužů zápasu. V polovině utkání pádil na brankáře a obránci jej zastavili jen za pomoci faulu. Následovalo trestné střílení, které proměnil Perežogin. Ve třetí třetině pak Čermák vstřelil gól na 5:1. Poslední naděje Omsku byly rázem v troskách.