Jdi na obsah Jdi na menu
 


Omsk oznámil, že podepsal s Jágrem dvouletou smlouvu

4. 7. 2008
Jaromír Jágr po příletu ze zámoří  

Český hokejový útočník Jaromír Jágr podepsal dvouletou smlouvu s Avangardem Omsk. Vedení ruského klubu to oznámilo na své internetové stránce. Jágr se nedohodl na prodloužení smlouvy s dosavadním zaměstnavatelem v NHL New York Rangers, který nakonec angažoval Švéda Markuse Näslunda. V Omsku už Jágr působil během výluky zámořské soutěže v sezóně 2004/05.

Podle internetových stránek Omsku uzavřel generální manažer klubu Anatolij Bardin s Jágrem smlouvu na dva roky s roční opcí. Ročně by měl údajně dostat sedm miliónů dolarů. Z ulovení Jágra má velkou radost i prezident nově vzniklé Kontinentální ligy Alexandr Medveděv, který vyjádřil mimořádnou spokojenost s angažováním hvězdy světového hokeje pro svou soutěž.

Poslední tři roky od výluky NHL hrál Jágr za New York Rangers, ale od 1. července se stal nechráněným volným hráčem a marně čekal na shodu s vedením neyorského klubu ohledně prodloužení kontraktu. Když Rangers v pátek podepsali smlouvu se švédským útočníkem Markusem Näslundem, Jágrovy šance na další působení v klubu skončily.

V Praze se Jágr nepředstaví

Omsk naproti tomu lákal českou hvězdu do svých řad už několik týdnů a nabídl mu možná ještě lepší plat, než jaký by dostal v NHL. Angažmá v ruském klubu zároveň znamená, že se Jágr nepředstaví českým fanouškům v pražském dvojutkání při přiležitosti zahájení nového ročníku NHL. 4. a 5. října proti týmu Tampa Bay.

Pokud se už Jágr do NHL nevrátí, zastaví se jeho statistiky včetně play-off na 1442 odehraných zápasech, ve kterých dokázal nasbírat 1780 kanadských bodů za 723 branek a 1057 asistencí. Šestatřicetiletý nejproduktivnější Evropan během 17 sezón získal hned na začátku kariéry v dresu Pittsburghu dvakrát Stanleyův pohár, celkem pětkrát vyhrál kanadské bodování soutěže a jednou získal Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče NHL.