Jdi na obsah Jdi na menu
 


Omsk Jágra nevzdává

7. 6. 2008
Jágr (vpravo) v dresu Omsku válel v sezoně 2004/2005. Uvidí tento obrázek diváci v zámoří i v příští sezoně?

To je vytrvalost! Vedení ruského klubu Avangard Omsk se nechce smířit s myšlenkou, že do svých řad nepřitáhne Jaromíra Jágra. Generální manažer Bardin se proto chystá hokejovou megastar uhánět přímo v Čechách.

Jágr v Omsku válel půl roku v době výluky NHL v sezoně 2004/2005 a jeho jméno se v mrazivém městě stále skloňuje! Vyhrál ruskou ligu, evropský turnaj Super Six, diváci ho milovali... Proto ho chce vedení za každou cenu nalákat zpět. "Zanechal po sobě velkou stopu, hodně se tam o Jardovi mluví," potvrzuje český útočník Omsku Pavel Rosa, jaký je na Sibiři o Džegra zájem.

Ve čtvrtek proběhla v sedmém největším ruském městě tisková konference, kde vedení klubu potvrdilo, že o jednoho z nejlepších hokejistů všech dob stále stojí. "Naše rozhovory o příchodu Jágra do Omsku jsou v plném proudu, naposledy jsme spolu mluvili ve středu v noci," prozradil generální manažer Omsku Anatolij Bardin. "V polovině července se za Jaromírem vypravím do Čech," prozradil dychtivý obchodník.

Příchod slavné "68" by totiž uspokojil fanoušky i pokladnu Avangardu. Dresy se jménem Jágr by šly na dračku, o klub by ohromně stoupl zájem v médiích. To všechno si Rusové uvědomují, proto chtějí nejslavnějšího kladenského rodáka přemlouvat přímo u něj doma. A budou se muset sakra snažit, priority dvojnásobného vítěze Stanley Cupu jsou jinde.

"Jags by rád zůstal, nechce opustit New York a generální manažer Rangers Glen Sather mi řekl, že to cítí stejně," prohlásil před několika dny Jágrův agent Pat Brisson. Však také tyhle signály v Omsku vnímají a zajistili se pro případ, že by Jardu neuhnali. "Máme v hledáčku další tři hvězdy z NHL. Všichni jsou cizinci a ve svých klubech patří mezi lídry," vytáhl další esa z rukávu Bardin. Možnost přilákat mezi své ovečky Jágra ho ale definitivně nepustí, dokud nepodepíše smlouvu někde jinde.

Marná snaha zazobanců!


A pak že jsou prachy všechno! Ruský velkoklub si může dovolit přeplatit nabídku Rangers až o několik milionů, Jágra by zaplavil vším. Nabízejí mu bohatství, slávu, auto, byt... Všechno by se mu přizpůsobilo, a to i na ledě!

"Bylo by super si s Jardou zahrát," těšil se Jakub Klepiš, jedna z osmnácti letních posil Avangardu. Přání bývalého slávisty ale zřejmě zůstane nevyslyšeno. Nahrávají tomu dva faktory. Jágr sám prohlásil, že chce v Rangers pokračovat a především Omsk ho přivítá s otevřenou náručí klidně i za rok, za dva... "Náš zájem byl, je a bude," prohlásil Bardin.

A Jaromír si umí všechno spočítat. Ruská Superliga nikdy nedosáhne slávy NHL, proto si i za menší peníze zahraje rok nebo dva za Rangers. A pak? Omsk, nebo Kladno... Zase si bude vybírat...