Jdi na obsah Jdi na menu
 


Noc českých SNAJPRŮ

17. 4. 2008

Jaromír Jágr

Play off zámořské NHL zažilo noc českých snajprů! Celkem šest gólů neslo české podpisy. Jaké ty góly byly?

Jaromír Jágr: Po dvou třetinách taktických šachů v duelu Devils s Rangers konečně pohnul ukazatelem skóre. A byl to ukázkový gól - vyháčkoval s pukem zpoza branky a rychlou otočkou překvapil jak svého strážce Whitea tak brankáře Brodeura. "Velcí hráči umějí dávat velké góly," smekl Brodeur. Za dalších 23 vteřin se k Jágrovi přidal ještě Avery a Rangers vyhráli v New Jersey i podruhé (2:1)!

Petr Sýkora: V Rusu Malkinovi našel kouzelného spoluhráče. Dvakrát mu předložil puk před prázdnou bránu, jednou do něj stačilo šťouchnout z půl metru, podruhé ho Sýkora uklidil nekompromisní ranou z hranice kruhu. Sýkora už má tři góly a je zatím nejlepším střelcem play off, Malkin s šesti body vévodí produktivitě, ale hlavně: Pittsburgh vede nad Ottawou 2:0 na zápasy! Tučňáci gólmana Gerbera zasypali rekordními 54 střelami!

Václav Prospal: Rovněž dvougólový střelec! První ránu prohnal změtí těl před sebou, podruhé brankáři Washingtonu Huetovi pohlédl přímo do tváře a chladnokrevně ho propálil zápěstím. Philadelphii to ale bylo málo platné. Byť bedlivě střežila Rusa Ovečkina, že si skoro celý zápas ani neškrtl, v koncovce se jako přízrak zjevil, obral o puk váhajícího beka Kukkonena a zavěsil - 5:4! "Provedl to jako starý mazák," pochválil ho spoluhráč Fjodorov. "Tenhle zápas jsme měli vyhrát…," láteřil naopak Prospal.

Milan Hejduk: V poslední minutě základní hrací doby dal Coloradu naději v Minnesotě. Pohotovou tečí srovnával na 2:2, Avalanche ale padli krátce po začátku prodloužení. Série se tak stěhuje do Denveru za stavu 1:1.

Jaromír Jágr: Už si zvyká na prsten!

Dvakrát dokázal se svým týmem vyhrát v pekle, přesto Jaromír Jágr metr do vzduchu neskákal. "Dvě třetiny jsme byli úplně marní. Žádné akce, jen třináct střel… Máme dost šikovných hráčů, měli bychom být schopni něco vymyslet," lamentoval.

Ale nemyslete, i pozitivní energií ho ty dvě vybojované výhry nabily. "Myslím, že tenhle tým na to má," porozhlédl se po kabině. "Nikomu nemůžu nic slíbit, ale doufat, že se o Stanley Cup porveme, můžeme."

Na nic jiného teď nemá myšlenky, zámořští reportéři si dokonce všimli, že na zápasy nosí jeden ze svých dvou mistrovských prstenů. "Z kterého je roku?" vyzvídali. Jágr má totiž dva, ale už je to drahně roků - s Pittsburghem je vyhrál v letech 1991 a 1992. "Tenhle? Ten je letošní," usmál se Jágr. "Dal jsem si ho udělat dopředu. To víte, co kdybychom vážně vyhráli a já už tady napřesrok nebyl…" Správná odpověď ale byla A - nosí prsten z nováčkovské sezony 1991.