Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návrat do Pittsburghu?! Jágr: Búúúúúú!

4. 7. 2008

New York Rangers nasypali obráncům, na něj už skoro nemají peníze!

Dřepí ve svém proskleném apartmá na Manhattanu, telefon pořád po ruce, a čeká. Nejlepší český hokejista JAROMÍR JÁGR (36) i do středečního dne vstával bez jistoty toho, kam povedou jeho další kroky. Bude dál hrát v New Yorku? Zkusí štěstí na Západě? Anebo v Torontu? A co takhle vrátit se úplně na začátek, do Pittsburghu?!

Šance, že si plácne s Rangers v úterý poklesla, když vedení týmu utratilo těžké miliony za dva elitní beky - Reddenovi z Ottawy slíbilo za příštích šest let 39 milionů, Čechovi Rozsívalovi 20 za čtyři roky práce. Reportéři v New Yorku hned popadli kalkulačky a věděli: Jágr a Sundin v jednom týmu? Nemožné! Podle jejich propočtů klubu už zbývá k vyčerpání kvóty na platy hráčů (56,7 mil. USD) maximálně 9 milionů dolarů! Jeden z Jágrových požadavků přitom zní, že chce zůstat nejlépe placeným hráčem klubu, což znamená dostat plat 7,5 milionu dolarů ročně! A to mají Rangers pořád málo útočníků a potřebují zaplatit aspoň dva pěšáky (Sjöström, Dawes), o Averym a Shanahanovi nemluvě! "Ještě nekončíme, ještě zítra budeme na hráčském trhu velmi aktivní," slíbil generální manažer Sather podpis. "Ještě jedno velké jméno získáme. Jména znáte…," zamrkal.

Jágr. Hossa. Sundin…S kterým z nich si plácnou? Bude to Jágr? "Chlapi, proč mi pořád dáváte takové otázky, když já nemám žádnou představu o tom, co chtějí Rangers udělat?!" štěkl Jágr podrážděně do telefonu. "Zeptejte se prvně Sathera, jestli mě vůbec chce!" navrhoval. "Ale vždyť to ví. A řekl jsem mu to nejmíň stokrát!" hájil se generální manažer Sather. "Jeho agent mi řekl, že Jaromír ještě den čeká na nabídky, pak případně začne jednat s námi," práskl.

O Jágra údajně vedle Rangers (spekuluje se, že mezitím zvedli nabídku na dva roky za 14 mil. USD, tedy 224 mil. Kč) usilují další tři týmy, mezi nimi prý i Pittsburgh! "S jeho agenty se Pens bavili, avšak jen velmi předběžně," informují deníky v Pittsburghu. "Tu pravděpodobnost by však výrazně zvedlo, kdyby Hossa podepsal právě v Rangers," odhadují.

Jágra nicméně téma možného návratu do Pittsburghu, kde prožil prvních 11 let zámořské kariéry, pobavilo. Mezi vším tím smíchem se zmohl na jediné. "Búúúúúú!" zabučel dlouze tak, jak to dělají diváci v Pittsburghu, kdykoli se tam teď zjeví…

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář