Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naštvaný Jaromír Jágr: Premiéra? Nic moc... A ještě zmokl!

24. 9. 2008

Jaromíru Jágrovi obnovená premiéra v dresu Avangardu nevyšla. Zaznamenal jen jednu gólovou nahrávku a Omsk v Kazani prohrál 2:4.

Možná si ve středu večer JAROMÍR JÁGR (36) vzpomněl na to, jak v Rusku před necelými čtyřmi lety začínal. Protože jeho debut v nově vzniklé Kontinentální lize dopadl v Kazani hodně podobně. Matný výkon, jedna gólová přihrávka a prohra jeho Omsku (tentokrát 2:4).

Když při prvním střídání Jágr hned ztratil puk, narvaným stadionem v Kazani to jen zašumělo. Český útočník sice po pár minutách přihrál krajanu Pavlu Rosovi na gól, ale víc než jedné umouněné střely se dál od něj fanoušci nedočkali. Pisatel online reportáže, který sledoval každý jeho pohyb, dotyk s pukem a přesně po vteřině zaznamenával jeho pohyb na ledě, leckrát konstatoval: "Jágr odehrál střídání, aniž by se dotkl puku..."

Párkrát si Jaromír zanadával, s tuhou obranou ztrácel nervy. "Přestaň mě držet a hraj hokej!" křičel na jednoho beka Kazaně a strkal do něj. A při svém posledním střídání v zápase nešťastně zlomil hokejku. Jak symbolické… Na ledě strávil 19 minut a 18 vteřin.

Hlavní hvězda KHL zklamala, dokonale ji zastínil v dresu soupeře Alexej Morozov, autor dvou rozhodujících gólů. "On je v téhle lize nejlepší. Abys byl osobností ligy, musíš hned na začátku vyhrát, být lídrem svého týmu…," vykládal Jágr. Jemu se to nepovedlo, jeho bývalému spoluhráči z Pittsburghu ano.

Po zápase vyšel z kabiny po půl hodině v době, když už byl zbytek týmu dávno pryč. Vyfotil se s nadšenými fanoušky Kazaně a zamířil z haly. "Měl by sis vzít deštník," radili mu novináři. Jeden z nich mu nabízel kšiltovku z olympiády v Pekingu. "Nechci, je na ní napsáno Rossija. A já jsem Čech." Pak mávl rukou, povytáhl límec své kožené bundy a vyšel do deště. Prostě nepovedený večer.

Spravit chuť si může již dnes v Nižněkamsku, sousedním tatarském městě.