Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na tribuně fandí i nastydlá Jágrova přítelkyně

24. 9. 2008

V bílém kabátku a se zelenou šálou kolem krku se včera usadila na tribunu Omsk Areny. A fandila, přestože bylo znát, že už svůj krátký pobyt na Sibiři odnesla nachlazením. "V září se ještě v Omsku netopí. V noci máme doma opravdu chladno," vyprávěla Inna Puhajková.
Ina Puhajková (vpravo) v hledišti stadionu v Omsku

Přítelkyně Jaromíra Jágra dorazila za českým hokejistou v úterý, o den později už byla na zápase, v němž Jágr vstřelil v nové sezoně svůj první gól. "Nevím, jestli jsem mu přivezla formu, ale byla jsem ráda, že dal gól," usmívala se.
Včerejší zápas však musela protrpět nejen kvůli nachlazení, ale i proto, že Omsk prohrál 1:5. Dobrou zprávou tak pro 22letou blondýnku včera byla alespoň informace, že už nebude v Jágrově bytě tolik mrznout.
"Máme domluvené, že nám z haly přivezou přímotop," tvrdila. "Ještě nám taky dva dny netekla teplá voda, ale všechno se to dá zvládnout." Do Omsku dorazila Puhajková na měsíc. "Jardovi jsem přivezla hlavně sebe. A samozřejmě teplou bundu a nějaké sladkosti," popisovala. "Sama jsem si moc teplých věcí ale nebrala, protože před dvěma týdny mi říkal, že jsou tady třicítky, takže teď trošičku trpím."
Proto také zatím trávila svůj čas v Omsku hlavně doma, Jágr už ji však jednou vzal na projížďku autem. A zatímco ostatní čeští hokejisté v Rusku raději využívají služeb řidiče, Jágr si svůj mercedes řídí sám.
"Žádného šoféra jsme ještě nevyužili," potvrdila Puhajková. "Jestli jsem se nebála? V Americe je to taky šílený. Tam ti taxikáři řádí jako na horské dráze." Provoz na omských silnicích podle ní Jágr zvládá skvěle. "Spíš mě ale někdy štve tím, že si během jízdy vyřizuje telefony. Z toho jsem nervózní," přiznává Puhajková.
Už ji ani nemrzí, že tráví čas s Jaromírem Jágrem na Sibiři a ne v New Yorku na Manhattanu. "Tohle už mám za sebou. Měla jsem dlouhou dobu na to, abych se s tím smířila," tvrdí.