Jdi na obsah Jdi na menu
 


Manažer Omsku přijede Jágra lanařit do Čech

7. 6. 2008
Jaromír Jágr

Avangard Omsk stále krouží kolem Jaromíra Jágra a využívá situace, že zatím nemá jasno o tom, kde bude v příští sezóně hrát. Český útočník dal sice najevo, že chce v první řadě jednat o kontraktu s posledním zaměstnavatelem z New York Rangers, ale Omsk věří, že kývne na jeho nabídku. Generální manažer klubu Anatolij Bardin se dokonce chystá jet do Čech osobně Jágra přemlouvat.

"Naše rozhovory o příchodu Jágra do Omsku jsou v plném proudu, naposledy jsme s ním hovořili ve středu v noci. V polovině července se dokonce vydám za Jaromírem do Čech," prozradil Bardin na čtvrteční tiskové konferenci Avangardu, na které byly představeny nové posily klubu.

A že se měl Omsk čím pochlubit, na působení v superlize i nově vzniklé Kontinentální lize se pořádně napakoval. Zatímco z posledního kádru už nebude hájit barvy klubu sedm hráčů, dalších osmnáct nováčků do týmu ze Sibiře přišlo. Mezi nimi jsou například ruští reprezentanti Rjabykin, Čistov, Vorobjev, český mistr ze Slavie Jakub Klepiš, nebo brankář John Grahame, jenž naposledy chytal za Carolinu NHL.

Slibují i hvězdu z NHL do obrany

"Se všemi novými hráči jsou podepsané smlouvy minimálně na dva roky, k dnešnímu dni je tým kompletní na 99 procent. Z předchozí sestavy u nás zůstalo dvanáct hokejistů. Kaljužnyj se stal volným hráčem a s Lupaschukem, Titovem, a Čubarovem jsme neprodloužili smlouvy," vypočítal Bardin změny.

Kromě snahy o získání Jágra ještě Omsk jedná o příchodu jednoho obránce. "V hledáčku máme tři hráče z NHL. Všichni jsou to cizinci a ve svých klubech patří mezi lídry, hrají 75-80 zápasů za sezónu. Budeme mít jasno během dvou, tří neděl," naznačil Bardin, že když nevyjde příchod Jágra, bude se klub moci pyšnit i jinou hvězdou z NHL.