Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo vstoupí do boje o Jágra?

1. 7. 2008

 
Jaromír Jágr
 
 Vše nasvědčovalo tomu, že hokejová megahvězda Jaromír Jágr se počínaje půlnocí poprvé v kariéře stala volným hráčem. New York Rangers se svým kapitánem nestihli podepsat novou smlouvu. Jaké kluby NHL o něj zabojují?

Do včerejška se spekulovalo o tom, zda Jágr odehraje příští sezonu za Rangers nebo ruský Omsk. Jenže to už teď neplatí... O služby nejlepšího Evropana v historii NHL se mohou ucházet i další zámořské kluby. Kolik jich bude a nechá se Jaromír nějakou nabídkou zlákat? Sám na to říká: "Byl bych sám proti sobě, kdybych si jiné nabídky nevyslechl."

Pochopitelně, bilancí 15 bodů za 10 zápasů v loňském play off předvedl, že i v šestatřiceti patří mezi elitu kanadsko - americké soutěže! A nových klubů v bitvě o slavnou osmašedesátku bude zřejmě řada. Jágr není jen skvělý hráč, ale také jméno, které láká fanoušky, prodává dresy... A NHL je především obrovský byznys!

Spekulace ohledně budoucího Džegrova angažmá se objevovaly už během sezony a Jaromír se jim nebránil. "Za sedmnáct let jsem nikdy nehrál v Kanadě, vždycky jsem se představoval, jaké to asi je. Kanaďané milují hokej. Vždycky milovali a vždycky budou. Nikdy nevíte, co se může stát," hlásil už koncem února.

Nejbližší hodiny o Jágrově budoucnosti mohou hodně napovědět. Podepsanou smlouvu nemá také celý zástup dalších hvězd. Sundin, Hossa, Näslund, Avery nebo český útočník Radim Vrbata. To je jen hrstka hvězd, která se už během dneška může stěhovat.

 
Rangers nabídli 6 milionů!

Konečně se probrali! Do boje o Jágra se sice zapojí další kluby z NHL, ale zájem o svého kapitána stále mají i Rangers. Údajně mu nabídli jednoroční kontrakt na 6 milionů dolarů za rok. Svému vůdci by tak platili víc, než doteď!

Na Jágrově posledním platu 8,36 milionu dolarů se klub z Manhattanu podílel jen částkou 4,94 milionů a zbytek doplácel Washington, Jágrův bývalý zaměstnavatel. Na tuhle nabídku čekal Jágr od vyřazení z play off dva měsíce! Jen aby pro Newyorčany nebylo pozdě...