Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo je ten ocelář? No přece... JÁGR!

16. 8. 2007

Trochu jiná helma, než na kterou je zvyklý. Ani »plexi«, ochrana očí, zrovna neseděla. Nemluvě o montérkách a bagančatech, kterými nahradil brusle. Ale nenechte se mást, ta tvář je opravdová: hokejový útočník JAROMÍR JÁGR (35) se včera proměnil v pravého dělníka. Alespoň v rámci návštěvy oceláren v Třinci, do kterých zavítal během včerejšího »turné« po Slezsku...

Poprvé na ledě. Váží 118 kg...Byla to sotva hodinová návštěva. Ale zážitků Jágr pobral nespočet. Ve své kanceláři ho přivítal generální ředitel Jiří Cienciala. Pak se převlékl do pracovního a od místních inženýrů si nechal vysvětlil chod celého podniku. Ostatně, k oceli má Jágr blízko. Vždyť na Kladně, kde vyrůstal, a v Pittsburghu, kde začínal kariéru v NHL, také mají megaocelárny. „Jenže naše Habešovka je proti tomuhle Florida,“ smál se na celé kolo, když procházel kolem hlavní vysoké pece.

V ocelárnách se pak před polednem rozloučil a s doprovodem představitelů Jágr Teamu začal plnit další program.

> GOLFOVÉ HŘIŠTĚ V TŘINCI. Podívejte na ten švih! A pak že neumí hrát golf.Tady se předvedl ve skvělé formě. On, zarytý negolfista, trefil z odpalu tyč značící místo jamky (120 m)! „Viděli jste to?“ bil se hrdě v prsa. „Radši už to nebudu pokoušet. Aby mě to nakonec nechytlo. Pak bych tomu musel věnovat celej svůj čas,“ bál se naoko. Golfu ani tak ale nepřišel na chuť: „Nebudu se tahat pěšky. Kdybych ho hrál, musel bych jedině jezdit na vozíku,“ usmál se a pak předal šek na 50 tisíc Kč.

> TENISOVÝ KLUB VE VENDRYNI. Odtud, na samé českopolské hranici, pochází zpěvačka Ewa Farna. S tou se ale Jágr nepotkal. Místo toho se setkal s místními tenisovými ratolestmi. Rozdal autogramy. A dalších 50 tisíc Kč.

> ZIMNÍ STADION V TŘINCI. I tady na led vyjel s místními dorostenci. Opět podpisy. A šek na 50 tisíc korun.

> NEMOCNICE V TŘINCI. V třinecké nemocnici na dětském oddělení.Nejdojemnější návštěva včerejška se odehrála na místním dětském oddělení. Autogramů tu rozdal zdaleka nejvíc. A rozradostnil tváře dětí, které tu tráví prázdniny. I nemocnici předal šek na 50 tisíc korun.

A pak už ujížděl do Nového Jičína, kde s Jágr Teamem poprvé vyjel na led. V exhibici proti moravským hvězdám...