Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jezdci usmažili Ďábly

13. 4. 2008

Jágr moc volného prostoru na ledě nedostal, ale to mu náladu zkazit nemohlo.

NEW YORK - Byla to jatka. Bitva o New York mezi hokejisty Rangers a Devils se v prvním zápase play off změnila v jasnou záležitost. Jezdci přejeli Ďábly na jejich ledě 4:1. A kapitán Jágr? Ten sice nebodoval, ale rozséval skvělou náladu...

Vůdce Rangers Jaromír Jágr naskočil do play off hodně dobře naladěn. Když se ho zámořští novináři před začátkem série ptali, jak vyzrát na Ďábly, dočkali se vtipné odpovědi. "To se ptáte špatného člověka. Když nedávám góly, potom musím hrát v obraně," odkazoval novináře na své spoluhráče. "Je mnohem jednodušší hrát dozadu než útočně, myslím, že to zvládne každý" rýpal Jágr s nadsázkou do obránců.

Jako by to kladenský rodák věděl, jeho jméno zůstalo tentokrát skutečně mimo listinu střelců. Jenže to mu úsměv na tváři nevzalo a ani další z novinářů u Jágra nepochodil. Ptal se, kde si česká hvězda odřela kolena. Džegrova odpověď? "Sex na koberci..."

Dobrá nálada ostře střeženého Jágra měla svůj důvod. Jezdci vstoupili do prvního kola play off NHL až nečekaně suverénně. I když všichni tipovali hodně vyrovnané zápasy, Ďábli prohráli na vlastním ledě 1:4 a hned v prvním zápase série přišli o výhodu domácího ledu. Fanoušci české partičky z Manhattanu tak mohou být spokojeni, Rangers vstoupili do boje o slavný Stanleyův pohár tou správnou nohou a vedou v sérii hrané na čtyři vítězství 1:0.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář