Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jde Jágr do Ruska? V Omsku o tom nepochybují

30. 4. 2008
Příchod české hokejové hvězdy Jaromíra Jágra do Avangardu Omsk je prý hotovou věcí. Vedení ruského klubu už podle jednoho z hráčů mužstvu oznámilo, že kapitán New Yorku Rangers zahájí příští sezonu v sibiřském týmu.
Jaromír Jágr

"Podle toho, co vím, už se dohodli na podmínkách smlouvy, i když ještě nic není podepsáno," řekl listu Rosijskaja gazeta hokejista, který si nepřál být jmenován.

"Podobná prohlášení smějí dělat jen představitelé klubu, proto berte moje informace jako neoficiální," uvedl hráč.

"O penězích ani délce kontraktu v týmu nic nevíme, ale dali nám jasně najevo, že Jaromír bude hrát u nás. To je skvělá zpráva. Myslím, že Avangard bude mířit hodně vysoko," prohlásil hokejista.

Jágr, který momentálně bojuje s Rangers ve druhém kole Stanleyova poháru proti Pittsburghu, se v závěru základní části NHL setkal v New Yorku se zástupci Omsku. Debaty o možném návratu do klubu, v kterém působil v ročníku 2004/05 během výluky v NHL, nechtěl olympijský vítěz a mistr světa komentovat s ohledem na pokračující sezonu v zámoří.

"Omsk už má po sezoně. Jeho zástupci sem jedou. Já jsem tam rok hrál, takže není důvod se s nimi nesejít. Navíc jsem s nimi v kontaktu od doby, kdy jsem tam působil. To není nic nového," řekl Jágr na konci března.

Jágr na tréninku pro idnes.cz:

"Zatím nevím, co bude dál, až play off skončí tak to skončí, až potom se rozhodnu. Teď vím jedině to, že pokud zůstanu v NHL, tak do žádného jiného týmu hrát nepůjdu."

Slavnému kladenskému odchovanci v létě končí smlouva s Rangers. V základní části NHL Jágr nesplnil podmínky pro uplatnění opce, když nenasbíral 84 kanadských bodů. Automatické prodloužení kontraktu, který mu letos vynese 8,4 milionu dolarů, si může zajistit, pokud se stane nejužitečnějším hráčem play-off. Jinak bude nejproduktivnější hráč Evropy v historii NHL po sezoně volným hráčem.

Omsk, který letos vypadl už v osmifinále ruské ligy, před třemi lety s Jágrem v sestavě vybojoval čtvrté místo. Šestatřicetiletý útočník, jenž strávil během výluky v NHL úvod sezony v týmu mateřského Kladna, byl nejproduktivnějším hráčem play-off. Klubu také pomohl vyhrát turnaj evropských mistrů Super Six, když gólem rozhodl v prodloužení finále proti finskému Kärpätu Oulu.

Omsk už získal pro příští sezonu Jakuba Klepiše z mistrovské Slavie, do roku 2010 má v klubu smlouvu také další český útočník Pavel Rosa.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář