Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaromír Jágr: Volný jako pták! Kam se vrtnout? Nejlepší volba je Detroit...

4. 7. 2008

Tak se dočkal! Takřka dvě dekády sloužil v NHL v úloze vazala, o jehož klubové příslušnosti rozhodovali jiní. Teď, v šestatřiceti, je JAROMÍR JÁGR konečně volný jako ten pták!

Sám si určí, kde bude hrát a dávat góly. S kým spojí svou budoucnost. Jako nechráněný volný hráč se může vrtnout doslova kam chce. "Jarda bude napřesrok v takové formě, že kdo si ho teď nechá utéct, bude si rvát vlasy! Maká jako blázen, je ve špičkové kondici," podotýká jeho »důvěrník« Luboš Rys.

A jaké doporučení by Jágrovi dal deník Aha!? Vše záleží na tom, jaké si stanoví priority.

Chceš vyhrát Stanley Cup?

DETROIT:
Za posledních deset sezon vyhráli stříbrný křapáč čtyřikrát, a to o něčem svědčí. Navíc se tam na věk pohlíží jako na pouhé číslo (viz Chelios, Hašek, Lidström atd.). Vem to i za chleba a vodu! "Detroit, to je mančaft podle Jardova gusta! Tam by šel hned," míní Rys. Problém? Jen to, že mezi tolika hvězdami by jen sotva urval prominentní roli lídra.

Chceš mít šanci na Stanley Cup?

PITTSBURGH, TAMPA, MONTREAL:
Platíli, že kvůli cestování nereflektuješ na nabídky ze Západní konference (vyjma Detroitu), pak reálnou šanci zaútočit na pohár nabízejí právě tyto týmy. Zvlášť návrat do Pittsburghu by byl pikantní. Nezavoláš Mariovi? A Sýkorovi v tvém domě přejdou z nájmu do podnájmu...

Chceš být hlavní hvězdou?

N.Y. RANGERS, BOSTON:
Zůstaň v Rangers, tam svou úlohu vůdce před Gomezem a Drurym pořád uhájíš. Anebo si plácni s Bostonem. Aspoň se zbavíš vyčerpávající přetahované se Slovákem Chárou, a ještě získáš zdatného ochránce.

Chceš si hokej pořádně užít?

TORONTO, MONTREAL:
To ti poví každý, kdo v těchto městech hrál. Nikde se hokejisté netěší takové vážnosti, nikde se tolik nefandí, nikde není hokejem prosyceno celé město. Konkurovat může leda Detroit, ne náhodou zvaný Hockeytown.

Chceš vydělat peníze?

OMSK:
Divná realita, ale Rusy těžko někdo přeplatí. Ti sázejí dolary rovnou na prkno, bez nutnosti je jakkoli zdanit. Proto se 10 milionů »jejich« dolarů rovná 14 nebo i 15 milionům vydělaných v Americe! Nemluvě o tom, že v Rusku se žije skoro zadarmo... Jasné minus je však drsný život lidí, které uvidíš na každém kroku.