Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaromír Jágr: Už žádný kozel

21. 12. 2008

Jaromír Jágr už tuhle bradku nenosí, oholil se.

Shodil svou bradku pro štěstí a má svou verzi finanční krize

Odpočinout si na pár dní přiletěl do Čech JAROMÍR JÁGR (36). Aby načerpal nové síly, než se zase vydá do ruské KHL. Má svou verzi vzniku finanční krize a hlavně, oholil si vousy, které mu přinášely štěstí. Bradku, která se tak nelíbila jeho přítelkyni Inně Puhajkové.
Ta dokonce říkala, že se podobá kozlovi a dlouho ho žádala, aby bradku shodil. Tolik alespoň se píše v rozhovoru, který poskytl ruským novinářům před odletem do Čech. Tady rozhovory odmítá s tvrzením, že je na dovolené. "Oholení bylo mým nezávislým řešením. Nechával jsem si narůst bradku pro štěstí. Jenže štěstí jsem neměl. Avangard hodně prohrával. Přemýšlel jsem, co bych měl změnit. Oholil jsem se před zápasem se Severstalem. Začali jsme vyhrávat a já dal během pěti zápasů čtyři góly," vysvětlil změnu Jágr, jenž si doma dopřává jídlo od maminky.
Jeho dovolená pomalu končí, KHL české Vánoce nedrží. A on bude muset hrát i během svátků. Jestli dostane prémie za výhry, to ale neví. Šéf Omsku přiznal, že na základní platy sice peníze jsou a budou, ale s prémiemi to bude horší. "O tom, jak se budou snižovat výplaty v KHL, nemůžu mluvit. Zatím nám nikdo nic neoznámil. A slepě věřit tomu, co se píše v novinách, tak na to jsem si nezvykl," podotkl Jágr s tím, že on přišel do Ruska hrát hlavně hokej. A chce, aby svými výkony mužstvu pomáhal. "To mě zajímá nejvíc. Vždyť já ani nevím, koho máme v hráčské asociaci jako zástupce," řekl.
Dobře však ví, že finanční krize tady je. "Nemohu říct, že bych byl expertem na finance. Řeknu vám jen svou verzi. Ještě nedávno dávaly banky úvěry na nemovitosti každému, stačilo jen poprosit. Lidé se zadlužovali, narušila se rovnováha. A najednou začaly banky prodělávat velké peníze proto, že dlužníci jednoduše nedokázali úvěry splácet," uvedl Jágr, proč se podle něj hroutí světová ekonomika. Ale kurz dolaru prý denně nesleduje. "Nedávno byl dolar silný, pak klesl a teď zase lehce stoupá. S tím já nic neudělám," pokrčil rameny Jágr s tím, že sport nezůstane krize ušetřen. "Pokud sponzoři ztrácejí, budou přemýšlet, jestli jim stojí za to dávat peníze do nějakého klubu," přemýšlel český útočník.