Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaromír Jágr: Ufa, to jsou šampioni!

27. 10. 2008


Jaromír Jágr se zastal krajanů z Českých Budějovic po nářezu od Ufy.
Omský hokejový útočník JAROMÍR JÁGR (36) se v rozhovoru pro Sovětskij sport zastal Českých Budějovic, které prohrály v Lize mistrů s Ufou 1:7, nevyhnul se otázce na finanční krizi v Americe a vysvětlil, proč volal trenéru Flemingovi.
"Nezapomeňte, proti komu Budějovice hrály! Salavat je ruský mistr. Myslím si, že by Ufa porazila na velkém hřišti polovinu klubů z NHL," prohlásil Jágr otevřeně. "KHL chce být konkurencí NHL, o tom se může české lize jen zdát," řekl.
Jágr odpověděl i na otázku, jak si na tom stojí jeho akcie při finanční krizi. "Sleduji to na CNN. Krize nepostihla jen Státy, ale celý svět. Tady nejde o mé akcie, ale obyčejní lidé si nemohou vzít úvěr, banky nemají peníze pro školy, nemocnice," vyhýbal se odpovědi. Nakonec přece jen něco řekl. "Akciemi ropných společností bych se neznepokojoval. Možná trošku padnou, ale lidé budou kupovat benzin pořád. Tohle jsou věčné cennosti," usmál se s 8 mil. USD nejlépe placený hráč KHL.
S takovým platem prý má odpovědnost za výkony Avangardu. "Platí mi tady v Omsku velké peníze. Ale ne za to, abych hrál hokej, ale abych vyhrál. Tak jsem pomohl se sháněním trenéra. Fleming je kouč, kterého jsme potřebovali," pravil Jágr.