Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaromír Jágr: Teď musím přemýšlet...

7. 6. 2008

 Smutný den, kdy je třeba vyklidit si skříňky a pobalit si hokejové nádobíčko na léto, prožil včera v New Yorku Jaromír Jágr. Ovzduší v tréninkovém centru Rangers v Tarrytownu na severu města pak prosytila otázka, kterou se již nikdo neodvažoval vyslovit: Vidíme ho naposledy, nebo se ještě vrátí?

Jágrovi vypršel kontrakt, stane se volným hráčem, který si může dojednat angažmá, kde bude chtít. Kde? To možná neví ani on sám. "Řekl mi, že jeho první volbou je NHL a Rangers," kasal se analytik americké televize NBC a Jágrův dávný spoluhráč z Pittsburghu Ed Olczyk. "Ještě to ale chce pobrat s rodinou."

Reportéři z New Yorku se tak mohli začít předhánět v úvahách, na čem jednání mohou uvíznout.

Problém č. 1 - PENÍZE! Od Rangers může dostat 5 milionů dolarů (80 mil. Kč), tedy zhruba tolik, kolik je stál dosud (zbytek do 8,36 mil. USD hradil Washington). Jenže… V Rusku dostane víc - omský boss Bardin je ochoten jít až na 7 mil. USD! Čistého! A pak - spokojí se Jágr s pěti šesti miliony, měl-li »dědek« Shanahan pro Rangers cenu 5,3 milionu a jeho »sluha« Nylander odešel do Washingtonu za 4,875 milionu?

Problém č. 2 - UPLATNĚNÍ: Mnozí tvrdí, že Jágr bude hledat tým, kde se hraje útočnější hokej než v Rangers. Kde bude mít víc prostoru v přesilovkách, kde bude mít k ruce silného centra a ne mladíka, jehož má hokeji vyučovat.

Problém č. 3 - SPOLEČNOST: Česká kolonie může vzít za své - jistě odejde Malík, takřka jistě se klub zbaví Průchy, také Straka se chystá vrátit do Čech. Zbývá jen bek Rozsíval a ten také coby zcela volný hráč půjde za nejvyšší nabídkou…

"Budu potřebovat spoustu času, abych si to promyslel," avizoval Jágr. "Musíš to rozseknout co nejdřív, abychom věděli, na kom stavět tým na další rok," zněl požadavek Rangers.