Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaromír Jágr: Rusko?! Asi...

1. 7. 2008

Šéf ruského Omsku Anatolij Bardin je už pár dní v Česku s jediným cílem: zlomit JAROMÍRA JÁGRA (36) a přesvědčit ho k návratu na Sibiř. Argumenty má v ruce pádné, prý kolem 10 milionů dolarů (cca 160 mil. Kč)! A navíc mu chtěl dát k ruce věrného hokejového souputníka Martina Straku.

Ten však zatím odmítl, podle všeho bude hrát v Plzni. Pro Straku měl Bardin prý přichystán plat mezi 3 a 4 miliony amerických dolarů čistého, což by při zhruba 50 % dani v USA znamenalo plat v NHL skoro až 8 milionů. Tolik Straka nikdy nikde nedostal, nejvíc měl 4,35 mil. dolarů v sezoně 2003/04, kdy hrál za Pittsburgh a poté za Los Angeles.

Jágr se měl s Bardinem sejít v Karlových Varech, kde ruský boss nyní dlí s manželkou. "Ano, pan Bardin tam odpočívá. Ale nevím, nakolik spolu komunikují," podotkl hráčský agent Jaroslav Zídek, jenž se vyzná nejlépe na ruském trhu a omského šéfa po Česku provází.

Co na to Jágr? "Mou první volbou je New York," prohlásil před časem. Jenže Bardin šustí v ruce balíky peněz. Šestatřicetiletý útočník už v NHL tak velkou smlouvu nedostane. Možná proto se spíš přikloní k Omsku. "Není to pro něj jednoduché, vždyť jde možná o poslední rozhodnutí. Přemýšlí doma, trénuje na Kladně," říká Jágrův přítel Luboš Rys. Sám hráč se ke všemu vyjádří dnes odpoledne, do té doby si vymínil právo na mlčení. "Já jsem zastáncem NHL. Jaromíra v New Yorku potřebují, na koho by chodili lidi? Poslední dobou jednání rozhýbali," dodává Rys.