Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaromír Jágr: Pošestnácté sbohem

26. 11. 2007

Jaromír Jágr: Pošestnácté sbohem


Jestli bude jeho sezona taková, v jaké náladě na ni odletěl, mají se v NHL na co těšit. Hokejový virtuos JAROMÍR JÁGR (35) včera vyrazil směr New York, kde jej brzy čeká předsezonní kemp Rangers, rozesmátý. Po dvou letech vstoupí do zámořské ligy bez následků zranění. "Udělal jsem toho víc než minulé roky. Ale vrchol sezony má být v play-off, mám spoustu času," naznačil, že má s Rangers velké plány. Do zámoří odletěl sám, jeho přítelkyně Inna za ním dorazí začátkem října.

Obrazek

V pátek vám začíná kemp, pojedete s týmem někam?
"Nejsem zas tak dobře informovaný, ale myslím, že ne. Zítra máme testy a od čtrnáctého už jsme na ledě. Měli bychom být v New Yorku nebo v jeho okolí. Žádnej West Point, nebo na vodu nepojedem."

Co od testů čekáte? Cítíte se fyzicky dobře?
"Jestli si mám dělat naději, že budu předposlední, tak to nebudu, většinou jsem nejhorší. Už se nezlepším, ale aspoň mám nějakou rezervu, že se zlepšit můžu."

Jak jste se na sezonu naposled v Čechách vyspal?
"Když jsem byl mladší, vracel jsem se třeba v sedm hodin ráno a rovnou jel na letiště. (smích) A vzbudil jsem se, když jsme přistáli, což bylo vynikající. Teď už nejsem schopný vydržet v noci před odletem nespat."

Měl jste nějakou rozlučku s Českem, nebo jsou odlety denní chleba?
"Speciální ne, taky už je to pošestnácté. Uvidíme, kolikrát mě to ještě čeká."

Už víte, s kým budete hrát v útoku, když vám v létě odešel parťák Nylander?
"Já jsem s trenérem mluvil jen jednou v létě, a to bylo tak před měsícem. Určitě nějaké možnosti jsou, on to má v hlavě nebo na papíře nějak sestavené. Ale plánovat si můžeš, co chceš a led ukáže něco úplně jiného."

Obrazek

Takže se neptal, zda by vám víc vyhovoval Drury nebo Gomez?
"O tom jsme se nebavili. Ale myslím, že bych určitě měl začít s Gomezem."

Jste rád, že odletíte pryč od neustálých dotazů a článků o vaší svatbě?
"Pro mě to není problém, noviny moc nečtu, to je spíš pro ty druhé, kteří to kupují. Ze své zkušenosti vím, že v některých časopisech, co se napíše, je pravda tak deset procent. Člověk to nemůže brát vážně.