Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaromír Jágr: Na bačkory mám čas

7. 6. 2008

Když po posledním utkání v letošní sezoně opouštěl led, zámořští komentátoři se s kapitánem New Yorku Rangers loučili slovy: "Good Bye Jagr."

Jako by ani nevěřili, že šestatřicetiletý veterán Jaromír Jágr, jemuž letos vypršela smlouva, bude v NHL pokračovat!

Právě pro něho skončila sedmnáctá sezona ve slavné lize. V tmavém obleku a už bez mušketýrské bradky, která mu ve vyřazovacích bojích nosila štěstí, trpělivě odpovídal na dotazy novinářů. Se slzami v očích!

"Hokej hrát nepřestanu. Otázkou je, kde to bude," krčil rameny po prohře 2:3. Penguins vyhráli semifinále Východní konference 4:1 na utkání. To ale žurnalisty nezajímalo. Všichni se vyptávali na jeho budoucnost. Bylo by přece paradoxní, kdyby Jágr své poslední představení, odehrál v Mellon Areně (dřívě j š í Civic Arena), kde strávil nejkrásnější léta hokejového života.

"Těžko můžu udělat nějaké závěry půl hodiny po posledním utkání," tvrdil do té doby nejproduktivnější hráč play off a po sezoně volný agent. "Vím rok, že se do téhle situace dostanu, že musím udělat rozhodnutí, které pro mě bude nejlepší. Na důchod mám každopádně čas." O radu, co dál, prý požádá rodinu i nejbližší kamarády. "Jejich rady jsou pro mě důležité. Přeci jen na věc koukají z jiného pohledu," upozornil Jágr.

Nejpravděpodobněji se jeví to, že zůstane na Manhattanu, kde našel druhý domov a klub, který mu se vším vyjde vstříc. "Navíc o Jaromíra máme velký zájem," prozradil několikrát manažer Sather, který má na superhvězdu opční právo. A co říkají Jágrovi spoluhráči? "Chceme, aby tady byl s námi dál. Bez debat!" promluvil za všechny gólman Henrik Lundqvist.


PROGRAM NBC: Jágr zůstane v Rangers

Bezprostředně po vyřazení z play off se Jaromír Jágr údajně vyjádřil, že by v New Yorku rád setrval další čtyři roky. Uvedl to zámořský kanál NBC. Před novináři však útočník o setrvání v Rangers neprohodil ani slovo. "Musím se pořádně rozmyslet. Dejte mi čas," prosil. Jeho další kroky by mohly vést do Caroliny či Detroitu. Oba kluby o olympijského vítěze z Nagana projevily v letošní sezoně zájem. O slovo se ale hlásí i ruský Omsk, kde Jágr působil v době výluky NHL a podle některých indicií se zde česká ikona již dohodla na další smlouvě. V úvahu připadá i Jágrův návrat do mateřského Kladna.


Pět důvodů, proč neskončí

NUDA

Bez sportu by měl tolik volného času, že by nevěděl, co s ním. Hokej pro něho není jen prací, ale i velkou zálibou.

SVATBA

Dokud by hrál, neměl by na ženění s přítelkyní Innou čas. Musel by se maximálně soustředit na svůj výkon a to by, coby manžel nemohl.

JEŠITNOST

Každý chlap je ješitný. Jágra určitě žene v NHL dopředu i touha přepisovat historické tabulky. Teď je na devátém místě celkové produktivity.

POHODLNOST

V New Yorku má zázemí, vybudovanou pozici, tak proč odcházet? Navíc za ním během pár hodin můžou kdykoliv přijet jeho nejbližší.

PENÍZE

Jágr sice v Americe vydělal skoro dvě miliardy korun, nějaký ten 'melounek' navíc by se ale přece ještě hodil. Třeba do kasina.


Co Jágr v NHL dokázal?

* Nejproduktivnější Evropan (1599 bodů)

* Vítěz dvou Stanley Cupů

* Pětinásobný vítěz kanadského bodování

* Jedenkrát nejužitečnější hráč ligy

* Výdělek: cca 1,5 miliardy Kč

Stanley Cup

* Pittsburgh - NY Rangers 3:2 v prodl. (Rozsíval,

NY, 0+1). Konečný stav série: 4:1.

* Dallas - San Jose 2:1 ve čtvrtém prodl. (0:0,

1:0, 0:1 - 0:0, 0:0, 0:0, 1:0). Konečný stav série: 4:2.

* V semifinále play off se utkají: Detroit - Dallas

a Pittsburgh - Philadelphia.