Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaromír Jágr: Dal už sbohem?

2. 5. 2008


Vy už to teď nejspíš víte, zda se hokejisté New York Rangers v noci vzepřeli osudu, anebo prohráli s Pittsburghem i počtvrté a jsou z play off NHL potupně vyřazeni.

Pokud ano, pak je možná u konce i zámořská kariéra Jaromíra Jágra (36). Po 17 letech má možná za sebou poslední utkání v NHL! "Ano, může být poslední," připouštěl před zápasem. "Tak ať je mimořádný!" zvolal odhodlaně.

Třetí prohra v řadě jej musela sklíčit. Rval se jako lev, celý tým protivníka mačkal. Jenže jako by hráli bez brankáře - Švéd Lundqvist pustil pět z pouhých patnácti střel! "Já nevím… Pořád mám takové zvláštní tušení, že ještě není konec. Že to zvrátíme," držel se Jágr stébla naděje, byť hodně tenkého. Vždyť v historii NHL utekly ze stavu 0:3 jen dva týmy, a to ještě dávno (Toronto 1942 a Islanders 1975). "Předloni to v baseballu provedl Boston našim Yankees, proč bychom to nemohli dokázat my?" burcuje Jágr.

Sám jde nejlepším příkladem, jeho nájezdům obrana Pens odolává jen horkotěžko. "Takhle hrát jsem ho za Rangers ještě neviděl," smeká před Jágrem Shanahan. "Je mi sice šestatřicet, ale cítím se na pětadvacet," podotýká Jágr. "Celou základní část už takhle odehrát nemohu, ale play off mě bere. Na to se celý rok chystám a šetřím," objasnil. "Gretzky v pětatřiceti už taky nedělal 200 bodů, ale pořád byl lepší než tři čtvrtiny hráčů NHL...," dodal.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář