Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaromír Jágr: Chřadne a s ním i Omsk...

21. 12. 2008

Jaromír Jágr nemá v poslední době příliš důvodů k úsměvu.
Avangard Omsk se trápí, jeho lídr chřadne. Nedává góly, nepřihrává. Od smrti Alexeje Čerepanova je JAROMÍR JÁGR (36) jako vyměněný. Není se čemu divit, v několika vteřinách vedle něj zemřel mladý spoluhráč, tým se rozsypal na kousky. Z dvanácti zápasů po tragické události Omsk vyhrál jen čtyřikrát: včera jej na vlastním ledě rozsápala Jaroslavl 5:1!
"Nikdo nám nepomůže, je my sami. Musíme to přežít. Zranění hráči se vrátí," povzdychl si v týdnu Jágr. Jeho týmu scházelo hned třináct hokejistů, z toho by se dal poskládat slušný tým. I tohle táhne Omsk ke dnu jako závaží. Jedna výhra nic neřeší, mužstvo nedává góly. V posledních pěti duelech jich nastříleli jen pět. A to je podle Jaromíra největší problém.
"Nikdo nemá rád porážky, ani já ne. A ono to přichází zase a zase. Musíme pokračovat, bít se a věřit, že se všechno tohle vrátí do starých kolejí," utrousil český útočník ve službách Avangardu. "Když se všechno děje špatně, tak člověk se snaží najít chuť, něco pozitivního, aby to nebylo ještě mnohem horší," burcoval jako správný vůdce chřadnoucí tým Jágr. "Pro mě je tahle situace hrozná," smutně se usmál.