Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaromír Jágr šokoval - Návrat do NHL?!

5. 2. 2009

Jaromír Jágr je v Rusku hvězdou, má vlastní tým při Utkání hvězd, přesto sní o Americe.
Dveře do kanadsko-americké NHL se za JAROMÍREM JÁGREM (36) nezabouchly, ba právě naopak! Hvězdný český hokejový útočník je nyní znovu rázně pootevřel. Z Ruska totiž poslal šokující zprávu: Rád bych se vrátil do zámoří a nejlépe pak do Pittsburghu!
Krutý sibiřský mráz mu vrátil rozum. Jaromír Jágr už nehází za hlavu myšlenky na NHL. Místo toho vyslal do zámoří jasný signál: Chcete mě? Dobrá, jsem připravený!
"NHL stále pozorně sleduji, zejména pak výsledky Rangers," zopakoval svoji lásku k newyorskému klubu, kterému poslední tři sezony šéfoval. S koučem Renneym si v jednom kuse volá. "Jenže Tom mi žádnou nabídku nedal. Už s ním nepromluvím ani slovo," žertoval Jágr v rozhovoru pro list New York Post.
Nicméně z jeho slov bylo patrné, jak se mu po NHL stýská. Štěstí, za kterým vyrazil na ruskou Sibiř, se nedostavilo. Šedivé výsledky, smrt spoluhráče Čerepanova, trudný život v omském vyhnanství. A do toho ještě ta prokletá hospodářská krize, kvůli které nejspíš přijde o všechny prémie.
Proto ty myšlenky na NHL. Proto nostalgické vzpomínky na... Pittsburgh! "Ano, rád bych šel do Rangers, ale vůbec nejraději bych si zase zahrál v Pittsburghu," šokoval. Jistě, strávil tam prvních jedenáct sezon v zámoří, v barvách Tučňáků získal oba své Stanley Cupy a až na jednu i všechny své individuální trofeje. Jenže fanoušci jej vyhnali pískotem a sedm let v kuse na něj pokaždé bučeli. Býval arogantní, ničil trenéry, myslel jen na své body a peníze, což mu nezapomněli.
"Spokojil bych se s minimálním platem," vyslal Jágr do Pensylvánie smířlivý signál. A důvod jeho slabosti pro Penguins? "Mario Lemieux!" vypálil okamžitě jméno svého učitele a nynějšího majitele klubu. "Strašně moc mu dlužím. Naučil mne, jak hrát hokej, díky němu jsem dosáhl svých úspěchů. Když zavolá, že chce pomoci, přijedu a nebudu chtít ani moc. Stačí mi vážně málo."
Za měsíc mu bude sedmatřicet, smlouvu v Omsku na sedm milionů dolarů ročně má ještě pro celou příští sezonu. Je tu ale vážnější překážka - samotný Lemieux. "Nepotřebuje mne. Dobré hráče už přece v týmu má," ukázal Jágr prstem na hvězdné duo Crosby - Malkin.
V minulých dnech jej Robert Holík obral o primát českého rekordmana v počtu odehraných zápasů v NHL. Je snad pro lovce rekordů Jágrova formátu i toto motivace k návratu?