Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaromír Jágr hraje podle EINSTEINA

27. 4. 2008


Geniální hokejista Jaromír Jágr poslední dobou tíhne ke geniálnímu fyzikovi Albertu Einsteinovi.


NEW YORK/PRAHA - Šestý smysl ho nezklamal, jeho New York Rangers opravdu čeká v dalším kole Pittsburgh. Ale stejně pevně, jako byl přesvědčen, že jej ten nepříjemný střet nemine, věří JAROMÍR JÁGR (36), že jeho tým půjde dál. Kdo ví, možná umí cestovat v čase a nahlížet do budoucnosti. Třeba se to naučil z knížky o Albertu Einsteinovi, kterou má vystavenou na své skříňce v šatně.

"Chce tím asi zdůraznit, že je génius," utahuje si z kapitána jeho mladý spoluhráč Dubinsky. "A jak známo, géniové musejí držet spolu…," chechtá se. Knížku Jágr údajně dostal jako dárek k únorovým 36. narozeninám, od koho jsme ale nevypátrali. "Záhady, věci mezi nebem a zemí, energie, věda, to jsou věci, na které Jarda trpí. A počtář on je výbornej!" podotýká jeho věrný druh Luboš Rys. Před rokem Jágr vymýšlel různé rébusy a hádanky, které pak fixem kreslil na tabuli v kabině. "Proč už to neděláte?" divili se reportéři. "No protože jste, chlapi, nevyřešili ani jedinej!" vmetl jim hned Jágr. Ale aby to napravil, jeden kousek jim podstrčil: "Kolik hráčů Devils má příjmení podobné hlavním městům?" Mínil tím Pariseho (Paríž), Salvadora (San Salvador) a Brylina (Berlín). Jeden z novinářů mu místo odpovědi opáčil: "Zdá se, že máš až moc času, když vymýšlíš takové pitomosti…" Ani to Jágra nezaskočilo: "Co myslíš, že dělám, když hrajeme oslabení…"

Kliknutím zvětšteKliknutím zvětšteTýden čekání na soupeře pro 2. kolo play off Východní konference Jágr prožil exkluzivně naložen. Na každou otázku měl hned vtipnou repliku. "Co říkáte na to, že Lundqvist je mezi kandidáty na Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře?" byl tázán. "No jo, ale proč? Jen díky tomu, jak před ním bráním! Jsem zvědav, co bude dělat napřesrok, až tady nebudu," chechtal se. A co jeho komentář ohledně pískotu, jehož si jistě v Pittsburghu užije? "Pískali by na mě stejně ve Washingtonu, ve Philadelphii i Montrealu. Na mě prostě pískají všude… Snad se nedožiju toho, že mě vypíská doma přítelkyně!" trumfoval český kápo.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář