Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaromír Jágr (36): Budu hrát ještě roky! Kde? To teď fakt nevím...

7. 6. 2008


Sen, že s týmem New York Rangers vyválčí Stanley Cup, se rozplynul. Aspoň letos to Jaromír Jágr (36) rozhodně nedokáže; Jezdci vypadli 1:4 na zápasy s Pittsburghem. Smrtelnou ránu jim zasadil v prodloužení pátého zápasu Slovák Marián Hossa.

Zdrcený Jágr takřka beze slov každému z tábora protivníků potřásl rukou a odkráčel do kabiny. Tam čapnul břitvu a ze všeho nejdřív shodil svou válečnou bradku. S ještě krvácejícími šrámy na krku, ale především puklým srdcem, pak předstoupil před čekající reportéry a s vyhaslým pohledem, tiše a rozvážně odpovídal. "Necítím se moc dobře, nikdo z nás... Už nás letos nečeká žádný zápas... Je konec…," povzdychl si. Z hloučku logicky ihned vypálila otázka: Myslíte úplný konec? Byl to váš poslední zápas? "Ne, s hokejem určitě nekončím. Cítím dokonce, že mě čeká ještě několik let. Pořád mě to baví, chci dál trénovat a makat. Někde prostě budu hrát. Otázka je, kde."

Kde to bude, ale Jágr nijak nenaznačil, byť pro NBC bezprostředně po zápase řekl, že chce hrát ještě čtyři roky NHL. "Půjdu tam, kde budu šťastný," pronesl 36letý matador, jenž se stane volným hráčem a o své budoucnosti si rozhodne sám. Poprvé v kariéře!

Možná setrvá v Rangers. Možná jej zláká nějaký jiný tým NHL, kde si užije víc útočení (Detroit?). Možná půjde vydělávat do ruského Omsku. "Tohle nemůžu řešit teď, půl hodiny po vyřazení. Musím si to pořádně promyslet a to bude trvat. Musím si promluvit s rodiči. Jsou starší než já, spoustu věcí vidí odlišně. A určitě mi dobře poradí. Jako vždycky v mém životě," řekl.