Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jágrův hokejový tým prohrál na nájezdy v Novém Jičíně

15. 8. 2007
Jágr Team načal svou letošní exhibiční šňůru prohrou 6:7 s posíleným výběrem Nového Jičína. Vůdce Jaromír Jágr vypracoval spoluhráčům dvě branky a 44 sekund před koncem navíc při power play svého celku odvrátil hrozící porážku. Na nájezdy však hvězdy NHL stejně padly, neboť neproměnily ani jeden pokus. Jediným úspěšným exekutorem byl Marian Kacíř, který Novojičínským zajistil vítězství.

Domácí svou sestavu doplnili o známá jména z NHL i extraligy a jedna ze tří zámořských posil Petr Kalus osvědčil hned v první minutě, že má efektivitu v krvi, když úvodní střelou utkání otevřel skóre. V přátelském duchu před vyprodaným hledištěm měl Nový Jičín výsledek půl zápasu pod kontrolou; na každý vyrovnávací zásah si připravil rychlou odpověď.

Jágr Team otočil vývoj bezkontaktní partie až ve druhé části zápasu, i když do Nového Jičína přivezl jen úzkou sestavu třinácti mužů s gólmanem Schwarzem. Vypadalo to, že soupeři docházejí síly a hosté narůstající převahu korunovali góly Tlustého s Tenkrátem.

Exhibiční zápas nakonec stejně dospěl do nájezdů. Domácí v závěru dokonce znovu obrátili skóre, ale v poslední minutě se soupeř odhodlal k power play, místo brankáře skočil na led jako šestý muž Jágr a sotva dojel k brance, dorážkou pod horní tyčku zachránil celebrity před porážkou v řádné hrací době. Nakonec Jágr Team odešel poražen, gólman Štůrala totiž v penaltovém rozuzlení vychytal Plekance, Průchu, Hemského, Kotalík i Jágra, zatímco domácí se jednou prosadili zásluhou Kacíře.

"V prvé řadě jsme hráli pro lidi, přišlo jich hodně, což je dobře a snad se jim to i líbilo. Ale samozřejmě, že jsme nechtěli ani prohrát," řekl novinářům Jágr. "Domácí měli silný tým, talentované kluky, co hrajou NHL, v závěru už jsme museli přidat, abychom neprohráli. To máte pořád dost času a najednou je skoro konec. Ale domácí bojovali, dneska už umí hrát každý hokej, a když dáte trochu místa, tak vám vstřelí i gól," dodal po úterní exhibici.