Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jágra porážka bolela!

30. 4. 2008
Jaromír Jágr (vlevo) prožil v Pittsburgu s Rangers smolný večer. Navíc Jezdce naštval filmováním Crosby.

Byla to ta nejhorší noční můra. Hokejový mág Jaromír Jágr měl se svými Rangers zápas proti bývalému Pittsburghu skvěle rozjetý. Jenže Newyorčané snadno promrhali třígólové vedení a v závěru je popravilo simulování hvězdného Crosbyho...

V první půlce zápasu šlo všechno na ruku týmu z Manhattanu. Rangers měli v běsnící pittsburghské aréně luxusní náskok a zdálo se, že do druhého kola play off NHL vstoupí vítězně. "Vedli jsme 3:0 a měli výhodu. Ale to je hokej, my dali dva rychlé góly, oni to samé," vzpomínal zklamaný Jaromír Jágr. Obrat Tučňáků dokonal český střelec Petr Sýkora.

Hostující Jezdci ale dokázali přestřelku znovu zdramatizovat a už se zdálo, že přijde prodloužení. Dvěstě sekund před koncem ale miláček domácích Sidney Crosby hodně přihrál pád po kontaktu se Strakou a zařídil Pittsburghu přesilovku, ve které padl vítězný gól na 5:4.

Česká "82" se vztekala marně. Po zápase přijel Straka za rozhodčími ještě jednou a dostal trest ve hře. "Nemůžu to komentovat, tu situaci jsem neviděl," s úsměvem dodal Jágr. Straka, který byl za zákrok vyloučený, incident nechtěl komentovat vůbec. "Očekával jsem takovou Stráčovu reakci." A Crosby? "Nikdy jsem neskákal a ani nebudu," prohlásil. Jeho pád byl ale hodně laciný...

Rangers ještě mohl spasit kapitán Jágr, jenže deset vteřin před koncem nastřelil jen tyč! "Vedli jsme, myslel jsem, že už to nepustíme. Musíte hrát 60 minut a nekoukat se na skóre. Tahle porážka hodně bolí," klopil Jágr zrak. "Ale určitě proti nim můžeme hrát. Druhý zápas bude ještě těžší, ale musíme ho zvládnout," burcovala česká hvězda před včerejší odvetou, která skončila před uzávěrkou tohoto vydání.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář