Jdi na obsah Jdi na menu
 


JÁGR: Vánočně jsem se najedl

21. 12. 2008
Jaromír Jágr

Mihl se tu jako blesk. Hokejový mág Jaromír Jágr vzal v pátek přítelkyni Innu Puhajkovou na extraligu do Kladna. V pondělí svoji milou opustil a mazal zpátky do Omsku. "Když je šance, vždycky domů rád přijedu," říkal Jágr včera před odletem. Co doma stihl? Jak opravdu Avangard postihla finanční krize, kdy se zase do České republiky vrátí?

Odpočinul jste si doma?
Na ledě jsem nebyl ani jednou, protože jsem tady ani neměl brusle. Jinak jsem odpočíval. Je výhoda, že hrajeme až za deset dní.
24. prosince s Omskem hrajete zápas. Stihl jste doma oslavit Vánoce s rodinou?
To ne. Spíš jsem se tak vánočně najedl (smích).
Takže jste trochu přibral?
Asi jo, ale nevadí...
Těšíte se zase na led?
Čím jste starší, tím je těžší se zase rozjet do tréninků. Stačí čtyři dny pauza... Ale budu tam sám, takže víceméně budu jenom trénovat.
Aspoň máte za sebou úspěšné období. Dařilo se vám, Omsku zrovna tak!
Škoda, že to skončilo. Hráli jsme dobře a vyhráli i proti silným soupeřům. Přestávka někdy nepomůže. Hráči, co nemají takový talent a hru mají založenou na tvrdém tréninku, si odpočinou a zase se proti nim hraje nepříjemně. Když jsou utahaní, talent se víc ukáže.
Zato v listopadu stály výsledky Jestřábů za starou belu...
Hráli jsme prd! Divím se, že na nás chodili lidi. Ale potom se všechno zčistajasna otočilo a začali jsme hrát výborně. Pomohl nám gubernátor Poležajev.
Seřval vás v kabině?
Právě že vůbec! Všichni čekali, že bude řvát. A nebylo by se čemu divit... Nedokázali jsme vyhrát před vlastními diváky, to se v Rusku neodpouští. Ale on byl v hrozné pohodě, jeho proslov byl rozumný. V klidu nám ukázal víru v naše mužstvo. To nám hodně pomohlo dál.
Jak vy jste vnímal herní krizi, kdy jste šli od porážky k porážce? Povzbuzoval jste ostatní, nebo jste se uzavřel do sebe?
V těchhle situacích se spíš soustředím na sebe. Vím, že když to půjde mně, je větší šance, že mužstvo bude vyhrávat. A mně se nedařilo...
Pomohlo vám, že jste si oholil bradku?
Člověk potřebuje nějakou změnu, aby se chytil.
Nebo to bylo kvůli Inně, že byste se jí nelíbil?
To nemůžu říct. Ale doufám, že to tak není. Pokud by se mnou byla jen kvůli tomu, jestli mám nebo nemám bradku, to by bylo špatný...
Jak na Omsk dolehla finanční krize? Zrušilo se soustředění ve Švýcarsku a prý není ani na prémie...
Jsem rád, že se zrušilo. Na co by měli hokejisti jezdit na dovolenou, když je krize? To je přeci totální blbost, když můžeme trénovat doma. Jestli se chce někdo nadýchat čerstvého vzduchu, ať se nadýchá za svoje peníze a po sezoně. Šetří se všude... Kdyby se soustředění nezrušilo, snad bych tam ani nejel.
A prémie?
Prémie jsou část motivace, ale já jsem na ně nikdy nebyl zvyklý. Pro mě to není takový rozdíl. Jsme natolik dobře placení, že jako hráči musíme odevzdávat stoprocentní výkon. Prémie už je takový extradárek od mužstva.
Teď se vrátíte až po Novém roce?
Spíš až po sezoně. Zase tolik volna nemáme, snad jenom jeden týden. A letět sem půl dne, pak půl dne zpátky a do toho pět hodin časový rozdíl... To zamává s organismem.
Takže vás tu fanoušci uvidí až těsně před světovým šampionátem?
Až s pohárem Gagarina (smích).