Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jágr: Parťák mi to kazil

1. 7. 2008

 
Pokud nejde o starosti s příštím hokejovým angažmá, srší Jágr dobrou náladou.
 
 To bylo zase legrácek. Jaromír Jágr a spol. zakončili kondiční soustředění v Prostějově pravidelným tenisovým turnajem. Džegr po boku bývalého světového tenisty Jiřího Nováka skončil druhý. "Parťák mě nepodržel," vtipkoval.

Letní pohodička dělá divy. Nenáviděnou kondiční přípravu Jágr Teamu zpříjemňují zábavné turnaje. Ten tenisový ve Vésce u Olomouce stál za to, hokejisté bavili sportovním uměním i uvolněnou náladou. "Rovnou mě vyfoťte jako vítěze," vtipkoval Marian Jelínek. "A kdybych náhodou nevyhrál, tak proto, že se mi ten pohár nevejde do auta," pokračoval trenér Sparty.

Největší zájem byl pochopitelně o Jaromíra Jágra, který turnaj ve čtyřhrách odehrál po boku bývalého nejlepšího českého tenisty Jiřího Nováka. "Vzpomeň si na ty nejlepší chvíle, nekoukej, kdo je na druhé straně a rvi to tam," vybízel ho Jarda. A dvojice Jágr - Novák bavila fanoušky nejvíc, některé exhibiční výměny sklidily zasloužený potlesk. "Snažil jsem se mu spoustu balonů oběhat, on aby si hrál jen svoji stranu," vysvětloval Novák. "Cítím se někdy trapně, že ty lítáš a já jenom koukám," smál se Džegr.

V prvním utkání TOP VIP skupiny porazili předsedu vlády Topolánka a bývalého tenistu Nováčka, v přímém souboji o vítězství pak podlehli dvojici Ivan Langer - Tomáš Cibulec. "Je pro mě potěšení si s takovým pánem velikánem zahrát. Hráli jsme s Jardou spolu poprvé a šlo mu to. Určitě je daleko lepší tenista než já hokejista," srovnával Novák.

To Džegr svého deblového kolegu nešetřil. "Já jsem hrál výborně, škoda, že mě parťák nepodržel. Dostanu se málo na kurt, ale výkon jsem odvedl vynikající. To Jirka je tam každý den a kazil mi to. Je to škoda, druhé místo," řehtal se svým osobitým stylem Jarouš.

 

Další program Jágr Teamu
4. 7. beachvolejbal na Máchově jezeře
17. 7. golfový turnaj na Konopišti
20. 7. fotbal v Dětěnicích u Prahy
17. - 22. 8. soustředění na ledě v Prostějově
17. 8. hokejová exhibice v Pardubicích (podrobnosti budou upřesněny)
19. 8. hokejová exhibice v Třinci proti HC Oceláři Třinec
21. 8. hokejová exhibice v Brně proti HC Kometa Brno

 

Jágrova přítelkyně Inna dělá velkou chybu, že si Jaromíra víc nehlídá. Při tenisu oslňoval svým vypracovaným sexy břichem...

 

Z Jardy je zase fešák. Hubne kvůli Omsku!

Je z něj zase štramák. V posledních letech se v létě z Jaromíra Jágra stávala nejen masa svalů, ale také tuků! Však také sám přiznává: "Míval jsem nadváhu." Letos se Jarda krotí kvůli možnému angažmá v Omsku. Na turnaji u Olomouce ukázal své vypracované tělo.

Vypadáte dobře, čím to?
Jsem v lepší kondici než dřív. Existuje totiž možnost, že sezonu začnu v Evropě a tudíž dřív, než jsem byl zvyklý. Snažím se být ve formě.

Jaký je recept na formu?
Snažím se udržovat, protože v létě jsem měl vždycky trochu problémy s nadváhou. Ale měl jsem to vždycky spočítané tak, že bych měl zhubnout a být připravený na sezonu. Jenže loni se mi to první tři měsíce vymklo z ruky (smích).

Takže jste se poučil?
Přesně, na druhou stranu je to velká zkušenost do příštích let. Člověk už ví, že si nemůže dovolit, co mohl, když mu bylo jedenadvacet, dvaadvacet... Začal jsem jíst trochu zdravěji než v minulosti.

Čili letos jste se na kurtu cítil lépe?
To určitě. Byly roky, kdy jsem po třech gamech chtěl, aby ten zápas skončil... Je to prostě lepší než dřív.

Změnilo se něco ohledně vašeho angažmá od páteční tiskové konference?
Byl bych rád, kdybych nebyl v té nejistotě. I vám by to pomohlo, neptali byste se na stejné otázky. Jak jsem říkal, nic konkrétního nevím. Ale v těch jednáních se všechno může zlomit z minuty na minutu.

Roztržení Kabelkové neobhájili

Vítězové nemohli obhajovat. Králové posledních čtyř ročníků tenisového turnaje Jágr Teamu František a Tomáš Kaberleové měli smůlu. Kvůli změněným pravidlům už nemohli hrát bok po boku. "Ale to nevadí, přijeli jsme si hlavně zahrát," usmíval se mladší Tomáš.

S novými parťáky bratrům čtyřhra už tak nešla. "Spíš jsem se rozkoukával a nebylo to nic moc. Na bratrský souboj tak bohužel nedošlo," bědoval Franta. Čest bratrů ve finále VIP části turnaje zachraňoval poslední kapitán reprezentace. "Když něco dělám, chci vyhrát," hlásal bojovně Tomáš. Ve finálovém souboji však podlehl dvojici tenistek Langerová - Langrová.