Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jágr: NHL byla procházka!

23. 8. 2008
Jágr si v Čechách neodpočine. Čekají ho dva exhibiční zápasy ve dvou dnech.

Domů přijel na skok. Hokejový mág Jaromír Jágr se v sobotu vrátil z Omsku na pět dní do vlasti. Důvod? Odehraje dvě exhibice s Jágr Teamem a zase pomaže do Ruska na přípravu. "20. srpna odlétám a už tam zůstanu na sezonu," prozradil. A na Sibiři ho znovu čekají galeje, vždyť na zimáku tráví 10 hodin denně...

Jak se změnil Omsk za čtyři roky, kdy jste tam hrál naposledy?
Město se celkově zlepšilo. Díky gubernátorovi se tam hodně buduje. Je daleko hezčí.

Není Jágrmanie v Rusku ještě větší, než jste čekal?
Na turnaji v Ufě byl zájem velký, poprvé jsem vyjel mimo Omsk. Vyptávají se na všechno, ale není to nic hrozného. Navíc během sezony ten humbuk určitě ustoupí.

Turnaj jste vyhráli, v útoku s Rosou a Klepišem se vám dařilo...
Zatím je všechno v pořádku, ale hlavně aby forma vydržela i v sezoně.

Myslíte, že český útok zůstane?
Zatím to vypadá tak, že co si trenér napsal na papír, to se povedlo. Všechny pětky zůstávají. Není to takový guláš jako v Americe, tam každé střídání hrajete s někým jiným.

Takže obránci vaší lajny se učí česky?
To zase ne, s klukama na sebe křičíme rusky.

Co kouč Gersonskij? Dává vám volnost?
Všude funguje, že když budete hrát dobře, nechají vás dělat, co chcete. Když budete hrát prd, budou vám do toho kecat.

Už jste pocítil, jak moc si vás všímají obránci?
Nejen obránci. Myslím, že v Rusku není hráč, který neumí bruslit! Všichni mají rychlý přístup. Tohle jsem čekal a jak jsem všem říkal, NHL by možná byla jednodušší...

Byl vůbec na něco mimo tréninku čas?
Deset hodin denně jsem trávil na zimním stadionu. V devět jsem přišel na prví fázi, ve dvě šel domů a v pět už zase musel být v hale. Domů jsem se vracel v deset hodin večer, a to jsem byl rád, že si můžu lehnout. Nic jiného se stihnout nedá.

Takže je příprava v Rusku tak náročná, jak se říká?
Ještě těžší, než jsem čekal. Když to srovnám s NHL, v Americe jsou tréninky jako procházka. Ale já si nestěžuju, čím víc se trénuje, pak se daleko líp cítím na ledě.

Exhibice Jágr Teamu 17. 8. (Brno) Jágr Team - VSK Technika Brno. Výsledek nebyl před uzávěrkou znám.
19. 8. (Třinec) Jágr Team - HC Oceláři Třinec 18.00 hod.

OH sleduje z posilovny

Na příštích olympijských hrách ve Vancouveru 2010 si chce nejproduktivnější Evropan v historii NHL zahrát, ty letošní pozoruje u televize. Tedy se o to alespoň pokouší... "Olympiádu jsem sledoval večer, když jsem se vrátil do bytu, nebo v posilovně," nastiňoval Jágr svůj denní program. Dva zlaté české úspěchy mu ale unikly. "Čechy jsem moc neviděl. V televizi dávali většinou domácí sportovce. Měl jsem informace jedině z internetu," krčil Džegr rameny. Trénink má hold přednost. "Ale zlaté medaile jsou hezké," gratuloval na dálku střelkyni Kateřině Emmons a traperovi Davidu Kosteleckému. A Jágr? Ten by jistě ještě jedno olympijské zlato do své sbírky úspěchů také bral...

V Brně na motorky nezašel

Je na roztrhání! V sobotu Jágr absolvoval 4 tisíce kilometrů dlouhou cestu z Omsku a včera už válel v exhibici Jágr Teamu proti druholigové brněnské Technice. "To bylo dohodnuté, ještě před podpisem smlouvy," vysvětlovala největší hvězda KHL, proč absolvovala náročný přesun domů. "V Omsku chápou, že akce, které jsem pořádal dřív, musím dělat i dál." Džegr se ve svém týmu hvězd z NHL proháněl po brněnské hale Rondo, na pár kilometrů vzdálený Masarykův okruh a Grand Prix České republiky ale nevyrazil. "Na motorky nemůžu, práce je důležitější," usmíval se.