Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jágr: Jsem jen doplněk!

21. 12. 2008
Jaromír Jágr v dresu nároďáku.
Návrat je definitivní! V neděli v noci přistálo na ruzyňské letišti letadlo z Moskvy. Mezi běžnými pasažéry bylo několik českých hokejistů z KHL. Včetně toho nejslavnějšího. Jaromír Jágr vyšel zarostlý, s kulichem na hlavě a hlavně, po roce a půl znovu jako reprezentant!
Co ten kulich? To se maskujete před lidmi?
Nevěděl jsem, jaké je počasí. V Omsku už mrze, lepší je být připravený než potom překvapený.
V jakém stavu jsou vaše třísla? Budete moct v úterý proti Slovensku hrát?
Problém jsem měl jenom jeden zápas. Další už jsem hrál a bylo to lepší. Jsem rád, že jsem se nezranil. Trošku mě pobolívala a prohrávali jsme 0:3. Bylo by zbytečné to ještě nezhoršit...
Zvažoval jste, že se omluvíte z nároďáku?
Věděl jsem, že to není tak hrozný, přinejhorším bych zašel za fizioterapeutem Pavlem Kolářem, ten by mě dal dohromady.
Ani kvůli tragické smrti Čerepanova jste nezvažoval omluvenku?
Nepřijel jsem na deset zápasů... Jeden den si odpočinu a další odehraju jeden zápas. Nikdo nemůže čekat, že tam odevzdáme stoprocentní výkony, ale je to národní tým!
Těšíte se? Fanoušci na váš návrat ohromě!
Když jsem ohlásil, že v reprezentaci končím, bylo to proto, že pro starší hráče je obtížné zvykat si na malé kluziště. Proto jsem vynechal poslední dva roky a řekl jsem, že pokud zůstanu v Evropě, za národní tým určitě hrát budu.
Jak velkou roli hraje osoba trenéra Vladimíra Růžičky?
Byl kapitánem, když jsme vyhráli v Naganu, byl trenérem, když jsme vyhráli ve Vídni... Nevím, jak nová generace, ale pro tu naši starší generaci byl idolem. V době, kdy hrál neměl v Čechách žádnou konkurenci.
Říkával jste, že hrát za nároďák je pro vás kvůli velkým očekáváním psychicky náročné. Platí to pořád?
Situace se trochu změnila. Až přijde mistrovství světa, bude mi 37 let a nikdo nemůže očekávat, že budu střílet v každém zápase gól. Teď mluvím, že do Švýcarska pojedu. Věřím, že budeme mít kvalitní tým a já budu ten kvalitní doplněk, který občas dá nějaký gól.

Jágrovi se během rozhovoru staral o hokejky jeho parťák z Omsku Jakub Klepiš (vlevo).