Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jágr: Jestli to má být poslední zápas, tak ať stojí za to

2. 5. 2008
Jaromír Jágr největší hvězda českého hokeje za posledních dvacet let a jeden z nejlepších hokejistů světa, hraje dnes s Pittsburghem možná poslední utkání v NHL.
Pittsburgh - New York Rangers: Fleury - Jágr

Pokud Rangers prohrají, je docela pravděpodobné, že Jágr odejde do ruského Omsku.

Jaký byl slavný hokejista v posledních zápasech play-off, jak hrál a co říkal? Jak si ho budou fanoušci ze severní Ameriky pamatovat?

Kdykoli byl v posledních utkáních na ledě, musel mít soupeř strach. Šestatřicetiletý Jágr neoslňoval už tolik rychlostí, ale stále něco vymýšlel, skvěle přihrával a dával i góly. Pro protivníka bylo nesmírně těžké ho odstavit od puku a hlavně předvídat, co v příští vteřině provede.

Ale nejenom to. Jágr dával do posledních utkání emoce, jako už dlouho ne. Projevovalo se to při hře, na trestné lavici, na střídačce i před novináři v šatně po utkání. Při úterním souboji se na ledě popral a šel si na dvě minuty sednout. Na trestné lavici pak z plných plic zařval, když se dozvěděl, že sporný gól byl uznán. A po báječném gólu, který zavěsil za Fleuryho záda z velkého úhlu, pumpoval rukou, jakoby vyhrál Stanley Cup.

Jaromír Jágr

Mám tušení, že tahle série ještě nekončí

Po posledních prohraných utkáních s Pittsburghem, vypadal a mluvil tak, jako by to byly největší prohry v jeho životě. "Nevím, je to těžký. Udělali jsme všechno, co jsme mohli, hráli jsme dobrý hokej, ale soupeř byl ještě lepší," říkal tiše a se zdrceným výrazem ve tváři.

Na druhou stranu neztrácel svůj typický humor. V úterý na dotaz novinářů ohledně dnešního souboje, řekl: "Možná je to můj poslední zápas v NHL, tak ať to stojí aspoň za to, ne?"

Postupu se však ještě nevzdal. "Mám takové tušení, že tahle série ještě nekončí. Ještě ji můžeme otočit, věřte mi."

Jágr dává gólTrenér Rangers Tom Renney na otázku, jak byl v úterním utkání s Jágrem spokojen, řekl bez zaváhání: "Byl to nejlepší hráč na ledě."

A stejně českého hokejistu oceňovali i diváci. Není sporu o tom, že od roku 2004, kdy Jágr přestoupil z Washingtonu do New Yorku, si ho fanoušci oblíbili, i když v posledních dvou sezónách nedával už tolik gólů, jako dříve. Zato po delší době konečně dovedl Rangers jako kapitán dvakrát do play-off. Většina dresů v hledišti také nesla jeho jméno. A pokaždé, když začal míchat pukem kolem soupeřovy brány, vyskakovali fanoušci ze sedadel a křičeli.

V New Yorku byl Jágr opravdová hvězda. A pokud teď odejde, budou si ho tam tak i pamatovat.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář