Jdi na obsah Jdi na menu
 


JÁGR: 35 milionů? Hloupost!

1. 7. 2008

Jaromír Jágr Budoucnost je stále zahalena mlhou. Jaromír Jágr, hokejová modla, včera konečně promluvil. Na tiskovou konferenci v Prostějově se čekalo s netrpělivostí. Rangers, Omsk nebo někdo jiný? "Opravdu nic nevím," opakoval Džegr.

Jasná otázka, už znáte své příští působiště?
Byl bych rád, kdyby jasno bylo, ale není. Opravdu nevím, kde budu hrát v příští sezoně.

Jaký je stav jednání?
Jsem alibista, jednání s Rangers i Omskem jsem nechal na agentech a jsem s nimi v kontaktu přes mobil.

Co bude hrát největší roli? Finance, nebo prestiž?
Za svoji kariéru jsem zjistil, že nejlepší hokej hraji, když je na mě pořádný tlak, mužstvo je postavené na mně. Chtěl bych mít podporu od mužstva, kde řeknou: Je to tvůj tým a záleží to na tobě. Chci dokázat, že hokej ještě hrát můžu a dokážu to na vysoké úrovni.

Už to vypadá, že se v úterý 1. července stanete volným hráčem. Ozvou se další kluby z NHL?
Až do 30. června se mnou mohli jednat jen Rangers, ale po neděli tam bude asi víc týmů. Samozřejmě, proč si nevyslechnout jiné nabídky. To bych byl sám proti sobě...

Znáte poslední finanční nabídky?
Já je znám, narozdíl od vás (smích). Někdy se zasměju, co se dočtu v novinách.

Tak co třeba poslední zprávy z Omsku, které hovoří o sumě 35 milionů dolarů čistého za tři roky?
To je hezké, ale to určitě není pravda.

Do kdy chcete mít jasno?
Poprvé v životě se stanu volným hráčem a musím se rozhodovat. Je to velice složité, jsem přemýšlivý člověk a jdu do podrobností, abych neudělal chybu. Nikdo mi neporadí, musím se rozhodnout sám. Ale nejradši bych to nedělal...

Na co se čeká, aby se jednání pohnula?
Čekám na nějaký signál. Abych si řekl: Jo, to je ono, tam chci jít.

Přítelkyně Inna zůstala v Americe. Už tam balí věci na stěhování?
To bude další problém. Pokud zůstanu v New Yorku, nic se balit nebude... A jestli budu hrát v Evropě, všechny věci tam nechám a rozdám. To by bylo nejjednodušší. Vracím se do Ameriky, budu to řešit tam.

Kdy letíte?
V neděli nebo v pondělí. Pokud se nic nestane, seberu se a vrátím se zpátky. Když se jednání posunou, budu se snažit narychlo všechno vyřídit.

Reprezentaci teď povede Vladimír Růžička, existuje šance na váš návrat?
Jedině, když bych hrál v Evropě. Sezona v NHL je dlouhá, a když se neuspěje, těžko pak hledám další motivaci. Ale v Evropě je to jiné. Ročník končí dřív, je pak čas si odpočinout a všechno si rozmyslet.

Takže je to ano?
Záleželo by také na trenérovi, jakou bude mít představu. Jestli by chtěl hráče, jako jsem já. Když budu v týmu, někteří hráči určitě nepodají takové výkony, jaké můžou.

Kde bude hrát? Jágr si pořád dělá legrácky a napíná svoje okolí.

Straka: Plzeň, nebo Jágr?


Českou republikou proletěla zpráva, že se Jágrův parťák z Rangers Martin Straka vrací do rodné Plzně. Není to ale tak zcela pravda... "Šéf Plzně Tomáš Král rozumí tomu, že když Martin bude mít možnost jít do Rangers, nebude mu v tom bránit," přinesl Jaromír Jágr novou informaci.

Čeká Straka na to, kam zamíří jeho parťák? "Až podepíšu, byl bych rád, kdyby tam šel i Martin. Známe se a na stará kolena si zvykat na jiného, to je špatné." Prý je možné, že by ho následoval i do Omsku. "Jen pro Kladno by byl Martin moc drahý," smál se jeden z nejlepších hokejistů všech dob.

Hrátky na motokárách

Vrátili se do dětských let. Hokejisté z Jágr Teamu řádili za volaty motokár jako malí kluci. Na dráze v Lipníku nad Bečvou řezali zatáčky skoro jako Schumacher v dobách slávy.

Hokejisté jsou milovníky rychlých aut, proto většina z přítomných hráčů na soustředění Jágr Teamu v Prostějově zpestření v závodech motokár uvítala. Chvíli se rozkoukávali, ale jakmile si motokáry trochu osahali, pustili se hokejisté do pravého závodění.

"Dám si panáka. Přestanu se bát a pojedu agresivně," smál se Jiří Zelenka. Vodka jako by nejlepšímu střelci sparťanské historie vážně dala křídla... Na dráze typicky lemované pneumatikami si hokejisté užívali pohodu. "Tak jsem to zkusil a to mi stačí. Ještě bych je všechny předjel," vtipkoval čtyřiašedesátiletý "Čužák" Rys, dlouholetý Jágrův kamarád.

"Mám nevýhodu, jsem těžší než ostatní kluci," brblal ze začátku dvoumetrový a stokilový pořízek Jaroslav Nedvěd. Jen plané řeči, "Méďa" nakonec skončil třetí. "Aspoň se se mnou nemusíte bát," mrkal na hostesky, které po akci vezl do Prahy.

Nejblíže umění legendy formule 1 Michaela Schumachera byl ale Jiří Tlustý. Útočník Toronta se stal celkovým vítězem. "Na té trati se muselo přibrzdit do každé zatáčky, pak motokára nešla do smyku a měla větší sílu," ohromil Tlusťoch svojí zkušeností. A to prý jezdil na motokárách jen párkrát u Máchova jezera. "Docela jsem se u toho zpotil. Sedělo se u horkého motoru, helma na hlavě a člověk se potil i z nervozity, že chce vyhrát," povídal Tlustý. A také vyhrál. Že by teď dvacetiletý talent přesedlal z hokeje do závodního kokpitu? "To zase ne," smál se. "Už bych to asi nedohnal a hlavně v hokeji mám kariéru docela slušně rozjetou," zakončil vítězný jezdec.

Na startu měli chlapci na co koukat...

Na profíka Tlustý neměl!

Byla to třešnička na dortu. Vítěz závodu Jágr Teamu Jiří Tlustý proti šestnáctiletému Tomáši Pivodovi, čtvrtému jezdci světa ve své kategorii. Na Tlustého sedmikolovou bitvu s mistrem oboru se šli podívat i ostatní účastníci Jágr Teamu. "Teď mu dá krosček zezadu," rozesmál přítomné Jarda Nedvěd. "Sestřel ho z trati," pokřikovali na Tlustého ostatní. Jenže útočné nájezdy se snahou poslat Pivodu mimo dráhu nevyšly... Tlustý těsně prohrál, ale byl spokojený. "Bylo to fajn. Zajímavá zkušenost, jet proti čtvrtému nejlepšímu jezdci na světě," komentoval Tlustý.


Plekanec: Mam radši džípy!

Jeho živel to tedy nebyl. Jeden z nejlepších českých hokejistů současnosti Tomáš Plekanec za volant motokár usedl spíš z povinnosti, chuť ve výrazech jeho obličeje chyběla. Divte se, útočník Montrealu má radši džípy!

Tak jak jste si s motokárou potykal?
Potvrdilo se mi, že nejsem závodník. Je fajn si zablbnout, i ten adrenalin v zatáčkách, ale prostě to není pro mě.

Ani v soukromém životě nemáte sporťáka?
Netoužím po něm a ani nevím, jestli v budoucnu budu... Mám radši větší auta, džípy!

S čím jezdíte?
V Motrealu mám touarega.

A co motorky, ani ty vás nelákají?
Musím říct, že ne. Já na tu rychlost fakt nejsem.