Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jágr zatím na Stanley Cup nemyslí

20. 7. 2007

Hokejová hvězda se chystá vyskočit na led

Doksy - Nebýt úterní akce na Máchově jezeře, kde hvězdný hokejový útočník Jaromír Jágr předváděl své umění v plážovém volejbalu, s velkou pravděpodobností by poprvé v přípravě na novou sezonu obul brusle na ledě.

"Máme hokejovou školu ve Slaném, která začala v neděli, a chtěl jsem jít, ale dnes nám do toho přišlo něco jiného, tak se budu snažit ve středu, nebo ve čtvrtek. Trénink na ledě je příjemnější, teď i s ohledem na počasí. Na vše je však ještě dost času," řekl Jágr novinářům. 

Jako kapitán s napětím čeká, jak dopadne arbitrážní řízení ohledně platů pro poslední volné hráče celku z Manhattanu, kterými jsou útočníci Sean Avery a Marcel Hossa.

 "V Rangers peníze jsou, ale záleží, kolik jim dá arbitráž," uvedl Jágr. 

O tom, kdo z dvojice Hossa, Avery je pro Rangers důležitější, měl bez přemýšlení jasno. "Každý hráč je důležitý. Jsme tým a každá část toho týmu je důležitá. Každý má svoji práci a o tom to je, o to je to zajímavější," řekl Jágr.

"Je to jako lidské tělo, kde je každý orgán důležitý. Člověk si může myslet, že některý je důležitější než druhý, ale když jeden z nich vypadne, tak už je to problém," našel přirovnání Jágr. 

"Ale já myslím, že zůstanou oba. Strop je padesát milionů a my tam přesto, že pan Sather (generální manažer týmu) udělal trošičku ježíška v létě, máme ještě mezeru," připomněl Jágr letní nákup velkých posil mezi volnými hráči v podobě centrů Scotta Gomeze a Chrise Druryho, na jejichž platy připadne v příští sezoně dohromady přes 17 milionů dolarů. 

Pohled na soupisku Rangers v součtu s jejich výkony v minulém ročníku budí respekt, jejich kapitán však zůstává při odhadech na zemi.

"Já jsem se za svou kariéru naučil jednu věc, a to, že nelze porovnávat tým podle jmen. Jména máme výborný, ale musí tam fungovat taková ta vnitřní hierarchie, aby tam nebylo pět kohoutů na jedno místo. Se špatnou partou se totiž nelze nikam dostat. Doufám však, že bude všechno v pořádku," věřil Jágr. 

Dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru nebude po delší době nejlépe placeným hráčem celé soutěže. Ujistil však, že se tím nezabývá.

"Opravdu ne. Alespoň mi to nebudou plácat o hlavu," dodal vzápětí s úsměvem na tváři. Tomu, že by se tím však ocitl pod menším tlakem, vůbec nevěří. "Myslím, že dokud budu hrát hokej, tak tam ten tlak vždycky bude, ale já už ho beru jako samozřejmost a nevadí mi. Naopak mě to motivuje k lepším výkonům," připustil Jágr. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář