Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jágr zabrnká na nervy našich brankářů, varuje ruský mistr světa Alexej Morozov

24. 9. 2008
Na první zápas se moc těšil, ale vítězství se nedočkal. Jaromír Jágr sehrál v Kazani slušný part, připsal si nahrávku na gól Pavla Rosy. Jenže domácí patří ke spolufavoritům Kontinentální ligy. "Začali jsme slušně, pak jsme ovšem dvakrát inkasovali v oslabení, což Kazani dodalo sebevědomí," citoval server allhockey.ru Jágra po obnovené ruské premiéře.

Zároveň ocenil sílu soupeře, na úvod šlo o jeden z nejtěžších zápasů, který mohl Jágra na ruské frontě potkat. Kazaň míří vysoko, Omsk také. Až následující průběh soutěže ukáže, jak na tom mužstva skutečně jsou, první střetnutí často nemívají takový význam.
V Kazani každopádně zavládlo nadšení, místní žurnalisté se hned sesypali na domácí oporu Alexeje Morozova s dotazem, co soudí o Jágrovi. "Vynikající útočník. Dvakrát vyhrál Stanley Cup, pětkrát byl v NHL nejlepší v produktivitě. Co chcete slyšet?" opáčil bývalý hráč Pittsburghu, který Jágra dobře zná.
Těžko říci, zda žurnalisté od české hvězdy čekali víc. Ale když Morozov uslyšel námitku, že se po ledě proháněl jen Jágrův stín, okamžitě vypálil: "Absolutně ne! Jaromír je vynikající. Vždycky chce vyhrát, proto byl možná ke konci trošku nervózní. Znám ho, porážky nesnáší," doplnil Morozov.
Připomněl, že po jednom utkání se nedají vynášet žádné soudy. "Počkejme na další průběh. Jsem si jistý, že Jágr zabrnká na nervy našich brankářů. Všichni se před ním musejí mít na pozoru," varoval Morozov. Duel lépe zvládla Kazaň, zvítězila 4:2.
Olympijský vítěz z Nagana je zvyklý na mimořádný tlak okolí. Od osmnácti let hrál NHL, zaznamenal nebývalé úspěchy. Jakmile si jeho tým někdy nepočínal podle představ, byl Jágr hned první na ráně. V Rusku tomu nebude jinak, i když pro Kontinentální ligu je český útočník osobností číslo jedna.
Fanoušci v celé zemi očekávají, že jim Jágr předvede své fantastické umění. Ačkoli premiérové klání v Kazani z tohoto pohledu trošku zklamalo, aréna totiž nebyla vyprodaná. Jágr ví, že se od něj očekávají především úspěchy týmu. "Být tváří ligy je sice hezké, nicméně podstatné bude, jaké s Omskem uděláme výsledky," odpověděl na dotaz, jak se cítí v pozici jedničky nové Kontinentální ligy.
Novináře také zajímalo, jaký je Jágrův názor na případné rozšíření soutěže do jiných evropských zemí. Třeba do České republiky. "Naše kluby tady zatím nemohou hrát, protože k účasti je potřeba hodně peněz. Ale Kontinentální liga časem může konkurovat NHL, byť nyní stojíme na úplném začátku a ještě vidíme určité nedostatky," poznamenal na stránkách allhockey.ru.
Z budoucnosti nemá Jágr obavy. "Když ligu řídí takoví lidé jako Igor Larionov, Vjačeslav Fetisov nebo Bob Goodenow, bude se liga rozvíjet podle představ. Možná by stálo za úvahu, aby došlo ke zvýšení počtu legionářů na šest nebo sedm. Tento krok by by soutěž posunul kupředu. Už nyní nemá Kontinentální liga špatný potenciál, později to bude ještě lepší," uzavřel Jágr.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář